Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Hamulce przód 312.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam biorę się za wymianę tarcz i klocków z przodu i chce zregenerować zaciski, tarcza 312. Mam już zestawy naprawcze firmy autofren nowe tłoczki.

Zacząłem czytać trochę i nie jestem pewien czy można smarować prowadnice zacisku?

Jak zauważyłem to po lewej stronie klocek wewnętrzny zużył się całkowicie a zewnętrznego jest jakieś 60% co trzeba zrobić by tak się nie działo?

I co zrobić po wyczyszczeniu piast? Można je pomalować cienko czy lekko smaru ceramicznego dać?

Przepraszam za ewentualne błędy.

Pozdrawiam

Opublikowano

nie smaruje  się prowadnic przy tym układzie hamulcowym !!!

wyjmij te gumki z zacisku i wyczyść ten otwór w którym pracuje prowadnica

piasty na błysk zmierz bicie i niczym nie smarujesz ani nie malujesz

odpowiednio przygotuj jarzmo tam gdzie przychodzi klocek

 

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano
  • Autor

Zaciski i jarzma poszły do malowania proszkowego.

To tarcze zakładać na żywą stal? to zardzewieje w środku.

prowadzenie klocka na jarzmie smarować czy nie?

Edytowane przez Vexart

Opublikowano
13 minut temu, Vexart napisał:

Zaciski i jarzma poszły do malowania proszkowego.

To tarcze zakładać na żywą stal? to zardzewieje w środku.

prowadzenie klocka na jarzmie smarować czy nie?

napisałem ci jak przygotowac piaste ale jak wiesz lepiej to smaruj tylko potem nie płacz że bije

ja nie jestem zwolennikiem smarowania jarzm

tarcze i klocki jakiej masz firmy?

 

 

Opublikowano
  • Autor

Ok nie będę smarował. Tak jak czytałem na forum to tarcze Zimmermann a klocki Ferodo. Będzie dobrze?

Jakie jest dopuszczalne bicie? czy ma być 0?

Opublikowano
7 minut temu, Vexart napisał:

Ok nie będę smarował. Tak jak czytałem na forum to tarcze Zimmermann a klocki Ferodo. Będzie dobrze?

Jakie jest dopuszczalne bicie? czy ma być 0?

zestaw ok

max na piaście 0,02 na tarczy po montażu 0,05

Opublikowano
  • Autor

Jak mi się uda to zmierzę mam nadzieje że nie będzie bicia.

A jak by było to piasta do wymiany?

Opublikowano
2 minuty temu, Vexart napisał:

Jak mi się uda to zmierzę mam nadzieje że nie będzie bicia.

A jak by było to piasta do wymiany?

tak

 

Opublikowano
  • Autor

Ok to już wszystko wiem mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze. Dobrze ze zapytałem bo pewnie bym posmarował prowadnice.

Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Opublikowano

rób SWAPa na 320mm 

Opublikowano
  • Autor

Już za późno by zakładać jeszcze większe, wszystko kupione. I ludzie sporo chcą za zaciski i jarzma pod 320 jak patrzyłem. Musiał bym też stalówki z zimowymi oponami zmienić bo pewnie nie wejdzie.

Jakoś ostro hamować nigdy nie musiałem. To nie wiem czy mi większe tak bardzo potrzebne.

Teraz zresztą mam 288 to pomyślałem ze jak trzeba tylko jarzmo do 312 to zmienię.

Edytowane przez Vexart

Opublikowano

320 wchodzą pod 16" stal

Tak z ciekawości ile dałeś za tarcze i klocki jakiej firmy ?

Opublikowano
5 minut temu, Dev napisał:

320 wchodzą pod 16" stal

Tak z ciekawości ile dałeś za tarcze i klocki jakiej firmy ?

pisał wyżej że ma tarcze zimmermann klocek ferodo:hi:

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, wyzyk83 napisał:

pisał wyżej że ma tarcze zimmermann klocek ferodo:hi:

Spoko nic nie szkodzi :P Że się powtórzę.

Opublikowano
8 minut temu, Vexart napisał:

Spoko nic nie szkodzi :P Że się powtórzę.

jak dobrze sie rozejrzeć  to kompletnego swapa 320mm masz za jakieś plus-minus 700zł

Opublikowano
  • Autor

Z nowymi tarczami i klockami? zaciski i jarzma?

Opublikowano
  • Autor

Już dałem te zaciski i jarzma do malowania proszkowego wszystkie gumki i tłoczki nowe tarcze i klocki też to już głupio zmieniać nagle na 320 kasa poszla by w błoto. Chyba jakoś mega lepiej nie będą hamowały.

Przy następnej wymianie ewentualnie zmienię na jeszcze większe.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Wandej napisał:

Mogłeś kupić klocki do B6 a nie do B5;)

Jak patrzyłem po numerach FDB1323 to te są dobre.

Oryginalne 4B0698151AF i według tego ferodo ma właśnie numery FDB1323.

na innych aukcjach z takimi numerami były do b6.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.