Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Chyba zatarł się kompresor klimatyzacji


marcinbn

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problemik od jakiegoś czasu nie miałem klimy przestała chłodzic myslałem ze skonczył sie płyn i miałem sobie napełnic na lato,

stoje sobie na skrzyzowaniu swoja audinka i nagle piszczy pasek z kompresora tak jagby go cos tam chytało i gasnie śilnik

po wylaczeniu całkowicie klimatronika dojechałem w bezpieczne miejsce i uciąlem pasek i jerzdze do dzis bez chciałbym sobie to zrobic co tam mogło by sie stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda Kolego, że faktycznie zatarł się kompresor :confused4: masz większy problem, czeka ciebie płukanie układu, wymiana kompresora i osuszacza. Koszty rzędu: cena kompresora zależy za ile uda ci sie kupić, osuszacz ok. 200 zł, plus robocizna( ja płaciłem 600zł) i do tego naturalnie nowy pasek ale to już groszowa sprawa. Przerabiałem to w innym audi więc ceny mam z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatartego kompresora nikt Ci niestety nie zregeneruje, nadaje się tylko na śmietnik. Nie wiem, czy jest pod maska takie łożysko, którego zatarcie zgasi silnik, z tego co podałeś Kolego sprężarka trup. Spróbuj obrócić wewnętrzną częścia koła pasowego sprężarki, obracasz wtedy mechanizm, jeżeli nie da rady to masz potwierdzenie zatarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, mam podobną przypadłość ale u mnie nie zgasł silnik tylko zaczęło coś chrobotać w sprężarce na wolnych obrotach i klima przestała działać, jakby zatarte łożysko. To kompresor czy łozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarta sprężarka to jedno a zatarte koło pasowe na srpężarce to drugie :-) jeżeli Zdejmiesz pasek i zakręcisz kołem to znaczy ze łożysko na kole pasowym jest oki, jeżeli nie to do wymiany. jeśli natomiast koło pasowe się kręci a jak Weźmiesz klusz i za śrubę Będziesz próbował kręcić i nie uda Ci się to to trzeba zacząć szukać nowej srpężarki. pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio woda podmyła mi podwozie zaczęła szumieć rolka napinająca pasek pompy klimatyzacji wymieniłem ale szumi jeszcze sprzęgło pompy gdy klimatyzacja jest wyłączona gdy ją włączę nic nie słychać czy da się zregenerować samo sprzęgło i jakie to mogą być koszty z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...