Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie mocy AFN brak połączenia z komputerem :(


Matt.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki właśnie problem i nie wiem co z tym zrobić chce podnieść moc już od dłuższego czasu ale niestety nie mogę połączyć się z komputerem. Czy da się to jakoś przeskoczyć bez użycia połączenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chcesz wgrać mapę za pomocą galletto lub mpps, ale najprawdopodobniej komputer twojego silnika nie można zaprogramować poprzez obd. Napisz jakie oznaczenia ma sterownik silnika i z którego roku jest auto, prawdopodobnie będziesz musiał wylutować kości pamięci i dać komuś do wgrania wsadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tracer39 napisał:

Zapewne chcesz wgrać mapę za pomocą galletto lub mpps, ale najprawdopodobniej komputer twojego silnika nie można zaprogramować poprzez obd. Napisz jakie oznaczenia ma sterownik silnika i z którego roku jest auto, prawdopodobnie będziesz musiał wylutować kości pamięci i dać komuś do wgrania wsadu.

96rok znaczy sprawa jest taka ze chciałbym zrobić softa ale od dłuższego czasu borykam się z tym ze auta nie da się podłączyć pod kompa bo nie łączy ,i sadze ze z powodu braku połączenia nie będzie możliwości wgrania softa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

96rok znaczy sprawa jest taka ze chciałbym zrobić softa ale od dłuższego czasu borykam się z tym ze auta nie da się podłączyć pod kompa bo nie łączy ,i sadze ze z powodu braku połączenia nie będzie możliwości wgrania softa 

 

 

Ale czym probujesz sie podlaczyc ?

 

Jak cos to podjedz do mnie , zobaczymy co tam sie dzieje .

 

Jak juz zostalo napisane - tam trzeb lutowac kosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spanky napisał:

 

 

Ale czym probujesz sie podlaczyc ?

 

Jak cos to podjedz do mnie , zobaczymy co tam sie dzieje .

 

Jak juz zostalo napisane - tam trzeb lutowac kosci

Wiesz chodzi o to ze wszystkie jakieś awarie jak są w aucie nie mogę nic sprawdzić na kompie i zobaczyć jakie są błędy bo po prostu nie idzie się połączyć z kompem :facepalm: 

I myśle ze jak chciałbym zrobić jakiś program to pewnie nic z tego nie wyjdzie właśnie przez ten problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chodzi o to ze wszystkie jakieś awarie jak są w aucie nie mogę nic sprawdzić na kompie i zobaczyć jakie są błędy bo po prostu nie idzie się połączyć z kompem :facepalm: 
I myśle ze jak chciałbym zrobić jakiś program to pewnie nic z tego nie wyjdzie właśnie przez ten problem 

Ok, dlatego pytam jeszcze raz , jakim kablem probujesz sie polaczyc ? Inczyvten kabel dziala w innym aucie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, spanky napisał:


Ok, dlatego pytam jeszcze raz , jakim kablem probujesz sie polaczyc ? Inczyvten kabel dziala w innym aucie ?

Sam nie wiem bo to u mechaników jak chcą się połączyć to nie idzie tego zrobić była wersja ze prze immo ale on jest wywalony . Zapewne w innych działa. 

A teraz się zastanawiam ze przez ten problem nie idzie nic podnieść pewnie . A już troszkę mocy brak :lol:A mam możliwość wsadzenia większego turbo od AWX i teraz czy to jest w ogóle sens jak nic mi to nie da bez zrobienia mapy/softa

Edytowane przez Matt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem bo to u mechaników jak chcą się połączyć to nie idzie tego zrobić była wersja ze prze immo ale on jest wywalony . Zapewne w innych działa 



Podjedz do mnie jak cos .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, spanky napisał:

 

 


Podjedz do mnie jak cos .

 

 

No okej , a jakiś numer żeby się skontaktować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak miałeś "usunięte" IMMO? masz 96r i immo w puszczce, najłatwiej jest podłączyć emulator zamiast puszki, przy tym podłóączeniu trzeba zewrzeć 2 przewody przy wtyczce co była w puszcze immo, gdy tego nie zrobisz nie będziesz miał komunikacji ze sterownikami. Zdejmij półkę pod kierownicą i będziesz widział co tam jest przy puszce immo, jak jest coś w tym stylu to masz emulator.20170302185302-43f6fe32-me.jpg

aby przywrócić komunikację musisz zewrzeć pin 9 i 10 (linia W i linia K).

 

20170302185302-aa58e523-sm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , temat bardziej zlozony .

 

Jak sie okazalo w aucie sa zegary od BENZYNY [emoji41], migaja kontrolki od immo , abs itp . Zegary z FIS , ale brak manetki .

Po ich odpieciu wraca komunikacja w OBD , klima itp , brak komunikacji z ECU . Wtyczki od zegarow polamane i to by bylo na tyle w skrócie [emoji41].

Osobiscie nie podjalem sie tematu (nie mam czasu na takie rzezby) , ale wlasciciel ma sie tym zajac . [emoji41]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiony z elektrykiem ,po weekendzie majowym mam zaprowadzić . Powiedziano mi ze temat do ogarnięcia :lol: Kupuje normalny licznik pod to auto i myśle ze ogarnięty będzie ten bałagan na Amen :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...