Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką macie temperaturę oleju w silniku w 1.8 T ?


Bladyrs

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy 1.8 T w A4 (B5), jaka macie średnią temperaturę oleju silnikowego podczas jazdy, miasto trasa.

tak sie zastanwiałem wskażnik na desce wyskalowany jest aż do 180 st C, jaka maxymalną temperaturę Wam pokazywalo ?

wiadomo przy butowaniu non stop w miescie, jeszcze w lato jak gorąco można troche zagrzać silniczek

u mnie w jezdzie miejskiej temp. w granicach 95- 97 st. , natomiast w trasie ok. 88 - 90 st. wedlug klimatronika

olej zalany Mobil1 5w-50.

jak wygląda to u Was ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wskaźniku po rozgrzaniu temperatura oleju trzyma się mniej-więcej stałe 200F - czyli na nasze ok 93 stopnie Celsjusza :).

I raczej jest to dobra wartość. Olej nie lubi być rozgrzewany pow. 110C - prawie każdy po za wyczynowymi robi się wtedy wodnisty ;-)

BTW. na którym kanale w VAG`u można to bezpośrednio odczytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche poza tematem ale... moze ktos mial podobny do mojego problem z tym wskaznikiem :( Na moim temperatura jest ponizej polowy skali (jesli dobrze pamietam ponizej 90 stopni) ale raz na jakis czas przy spokojnej jezdzie wskazowka przemieszcza sie skokiem do konca - 180 stopni. Po zatrzymaniu samochodu i ponownym uruchomieniu zaplonu wskaznik jest znowu na dole skali. Jesli ktos juz sie z tym spotkal to prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja bym stawial na walniety termostat w najgorszym wypadku... albo wskaznik po prostu bo szwagier w Audi 80 mial walniety i pokazywal mu rozne temp. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja bym stawial na walniety termostat w najgorszym wypadku... albo wskaznik po prostu bo szwagier w Audi 80 mial walniety i pokazywal mu rozne temp. :lol:

termostat w układzie olejowym :?: :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu :mrgreen: U mnie temperatura nigdy nie przekroczyła 95C :D

ale niezależnie od trybu jazdy zwykle dochodzi do ok. 90C (nawet w gorące dni) no chyba, że jest zima to trochę ponad 80C :D Poprzedni właściciel zamontował podobno większą chłodniczkę oleju, ale ja niestety nie widziałem seryjnej :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...