Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Chwilowe braki mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Ostatnio zauważyłem, że moje B6 BFB czasem nie ma mocy. Otóż ostatnio jechałem w trasie i poczułem,że auto nie ma mocy, nie działała turbina, po drodze załączył się "Check engine". 

Wracając do domu nagle auto odżyło, moc wróciła, zaczęło jechać jak należy.

Podłączyłem vaga, błąd:
17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too lean
            P1128 - 001 - Upper Limit Exceeded - Itermittent

Zakładam, że błąd spowodowany jest tym chwilowym brakiem mocy, bo nigdy wcześniej nic takiego się nie pojawiało.

Pytanie brzmi, co może się wieszać i powodować taki chwilowy brak mocy ? Dodam,że zawór DV jest chyba uszkodzony, bo przy puszczaniu gazu słychać sapnięcie. Czy on może być przyczyną, wieszać się ?

Opublikowano

To trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności.

– sprawdzić regulator ciśnienia paliwa i utrzymywane

ciśnienie paliwa

– sprawdzić zawory wtryskowe

– sprawdzić pompę paliwa

– sprawdzić szczelność systemu zasysania powietrza

– sprawdzić szczelność układu wydechowego

– sprawdzić szczelność układu wtórnego obiegu powietrza

– sprawdzić szczelność przewodów podciśnieniowych.

Opublikowano

Ja podejrzewam zabrudzony 1 wtryskiwacz ale to tylko moje podejrzenia nie jestem specjalistą, poczytaj w necie co oznacza taki błąd i będziesz wiedział. Na pewno coś z paliwem... 

Opublikowano

Masz zapewne za ubogą mieszankę na gazie. Komplet logów statycznych i dynamicznych na benzynie i dodatkowo 2+33 na lpg.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor

Miałem już kiedyś problem z gazem, został ustawiony i problem się nie powtarza. Tak jak napisałem w pierwszym poście, ewidentnie odcięło turbinę. Przed chwilą jechałem autem i jedzie jak należy... Co może się wieszać przy sterowaniu turbiną ?

Opublikowano
9 godzin temu, dex1991 napisał:

Miałem już kiedyś problem z gazem, został ustawiony i problem się nie powtarza. Tak jak napisałem w pierwszym poście, ewidentnie odcięło turbinę. Przed chwilą jechałem autem i jedzie jak należy... Co może się wieszać przy sterowaniu turbiną ?

Zacytuję Ci kolegę z postem powyżej :) Zrób to co pisze, bez tego ani rusz :D

11 godzin temu, przem8 napisał:


Masz zapewne za ubogą mieszankę na gazie. Komplet logów statycznych i dynamicznych na benzynie i dodatkowo 2+33 na lpg.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.