Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRB] Biały dym - prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

potrzebuje namiar na ogarniętego mechanika (Tychy okolice) albo kogoś z kompem to zrobi logi i zweryfikuje co się dzieje - bo mój mechanik chyba nie ogarnia, a nie zamierzam pakować nie wiadomo ile dolarów w niepotrzebne naprawy

Otóż na zimnym wali białym dymem do czasu rozgrzania silnika pomiędzy 60-90C

Mechanik twierdzi ODM'a OK

Pompki OK

Uszczelniacze itp OK

Świece OK

Wszystko OK, a dymi że wstyd jeździć

Jeżeli ma ktoś czas i zerknąłby co się dzieje przed wizytą u mechanika prośże o priv

Jeżeli ma ktoś namiar na mechanika co jest pewny i to garnie proszę o priv

Pozdrawiam

Edytowane przez Greg82

Opublikowano

Masz jak te logi zrobić, pokazać ? ? ? Posprawdzaj sam, w podwieszonym jest jak powinna działać odma. U mnie kumpel miał straszne dymienie na biało, lał jeden wtrysk... ale na logach to powinno wyjść... 

Opublikowano
  • Autor

Właśnie, że nie mam, a chciałbym porobić logi od zimnego, aż się zagrzeje.

Dwa razy wywaliło mi już bagnet i pluła olejem. Dodatkowo dymienie raz się objawia, a raz nie (jakby się coś wieszało).

Byłem u mechaniora i twierdzi, że wszytko oki.

Opublikowano

No to jak pluła olejem i wywalało bagnet to skupiłbym się na odpowietrzeniu skrzyni korbowej...

Poczytaj ten temat: 

https://a4-klub.pl/topic/415489-all-tdi-pd-problem-z-pokrywą-zaworów-odmą-niedrożna-odma-i-kopcenie/

Opublikowano
  • Autor

Dzięki. Czytałem o tym i też myśle o ODMie.

Co prawda wywaliło dwa razy w ciągu roku ale to raczej nie było normalne

Zanim podjadę do mechaniora wolałbym się upewnić. 

Znajomy ma kabel + program Delphi (podpina SKode Octavie) w tygodniu spróbujemy ogarnąć logi

 

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Cześć,

udało się zrobić logi z racji, iż to pierwszy raz proszę o info czy coś ewentualnie powtórzyć

Proszę o analize - problem jaki się pojawia to kopci pomiędzy 60-90 stopni i zanika

Statyczne

http://vaglogi.pl/log-007_013_010_ysDf7.html

http://vaglogi.pl/log-018_023_001_qGW4C4.html

http://vaglogi.pl/log-001_003_004_JBlhK8.html

Dynamiczne

http://vaglogi.pl/log-003_004_010_nMkW61.html

http://vaglogi.pl/log-001_011_008_57Jyf2.html

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Cześć,

dziwna zależność ale zalałem zwykłą ropę na BP i przestała dymić natomiast na BP Ultimate dymiła jak na załączonym filmie

Miał ktoś podobnie ??

 

Opublikowano
W dniu 11.06.2018 o 19:31, Greg82 napisał:

Cześć,

dziwna zależność ale zalałem zwykłą ropę na BP i przestała dymić natomiast na BP Ultimate dymiła jak na załączonym filmie

Miał ktoś podobnie ??

 

Zalałeś po prostu  " za dobrego paliwa ":tongue4:

A tak na poważnie to pewnie zbieg okoliczności.

Niemniej jednak lanie do starych klekotów placebo w postaci "lepszego :naughty:" paliwa uzasadnienia nie ma żadnego, poza dowartościowaniem się jego  właściciela :decayed:

Co więcej , przy wysilonych silnikach wyposażonych w DPF,  to lepsze paliwo będzie z dużym prawdopodobieństwem powodem obcinania mocy maksymalnej :hi:

Co do tego dymienia to pierwsze co bym zrobił to sprawdził szczelność chłodnicy spalin .

Płynu chłodzącego nie ubywa na pewno ?

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Właśnie nie, żadnych płynów nie ubywa.

Jak pisałeś zbieg okoliczności znowu kopci, jedyna zależność to przed wypalaniem DPF nie kopcił, po wypaleniu kopci

Ale może to również zbieg okoliczności

Z logów widzę, że ma dużą dawkę powietrza podobno gdy jest zbyt duża też kopci - ktoś miał podobnie ?? 

Opublikowano
10 minut temu, Greg82 napisał:

Z logów widzę, że ma dużą dawkę powietrza podobno gdy jest zbyt duża też kopci - ktoś miał podobnie ?? 

Masa zmierzonego powietrza jest poprawna. Także tu nie szukaj przyczyny, gorzej jakby była niższa niż zadana, wtedy mogłoby ciąć dawkę... 

Opublikowano
  • Autor

Jeden z mechaników chce wysyłać wtryski na analizę czy czasem końcówka nie rozpyla jak powinna

 

Opublikowano

Zrób prosty test , w momencie gdy kopci odkręć korek wlewu oleju , poskładaj grubszą szmatę i połóż ją na wlewie, przytrzaśnij maską i się przejedź .

napisz czy w takiej konfiguracji też kopci :whistling: :hi:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor
W dniu 14.06.2018 o 22:40, piotrsob1 napisał:

Zrób prosty test , w momencie gdy kopci odkręć korek wlewu oleju , poskładaj grubszą szmatę i połóż ją na wlewie, przytrzaśnij maską i się przejedź .

napisz czy w takiej konfiguracji też kopci :whistling: :hi:

Hey, niestety ale też kopci 

Opublikowano

Czyli odma OK.

Następne co bym sprawdził to chłodniczka EGR-a .

Trzeba by ją wyłączyć z układu chłodzenia ( połączyć bypasem przewody chłodziwa do niej dochodzące ) .

Następnie kilka dni pojeździć w takiej konfiguracji i obserwować wydech :hi:

Opublikowano
  • Autor

hmmm a jak by go całkiem zaślepić ??

Opublikowano

Samo zaślepienie nie da miarodajnych wyników , chyba że zdemontujesz rurki doprowadzające i odprowadzające spaliny do chłodniczki spalin i  pozaślepiasz otwory po nich.

Dopiero wtedy będziesz pewien że to nie jest wina chłodniczki :hi:

Opublikowano
  • Autor
W dniu 18.06.2018 o 19:57, piotrsob1 napisał:

Czyli odma OK.

Następne co bym sprawdził to chłodniczka EGR-a .

Trzeba by ją wyłączyć z układu chłodzenia ( połączyć bypasem przewody chłodziwa do niej dochodzące ) .

Następnie kilka dni pojeździć w takiej konfiguracji i obserwować wydech :hi:

Znajomy wyłączył chłodniczkę. Co zaobserwowałem to wczoraj rano przydymiła między 50-60, a potem nic gdzie wcześniej kopciła do 90 stopni 

Pojeżdżę parę dni i zobaczymy jak będzie najgorzej było rano.

 

Opublikowano

No pojeździj parę dni, żeby było pewne że w chłodniczce nic nie zostało ze czasów gdy była podłączona :whistling:

No ale z tego co piszesz to już możesz się rozglądać za nową..... :P

 

 

Edytowane przez piotrsob1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 22.06.2018 o 07:17, piotrsob1 napisał:

No pojeździj parę dni, żeby było pewne że w chłodniczce nic nie zostało ze czasów gdy była podłączona :whistling:

No ale z tego co piszesz to już możesz się rozglądać za nową..... :P

 

 

Jeżdżę i oglądam tył i niestety w dalszym ciągu kopci.

Po odcięciu chłodniczki zauważalny jest wzrost mocy (szybciej i lepiej się zbiera) i jakby mniej dymi ale w dalszym ciągu kopci

Co można jeszcze sprawdzić ?? 

 

Opublikowano

Podstawowe rzeczy już sprawdzone , nagraj filmik albo i kilka, na których będzie widać to dymienie , jeżeli występuje ono podczas jazdy to niech nagrywający pojeździ za tobą :whistling:

Potem wrzuć to na YT i daj linka .....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.