Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek cały czas zamyka


GreenGreen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pacjent to a4 b5 97 AHL sedan.

Nie świeciła mi się lampka przy otwarciu drzwi kierowcy (żadna - przy pozostałych drzwiach ok) oraz lampka w bagażniku (obie). Co do bagażnika to nie wiem ale co do drzwi kierowcy podejrzewałem zamek lub przewód w przelotce. Ściągnąłem boczek aby zobaczyć ile pinów ma gniazdo w zamku a do tego celu zdemontowałem tą białą plastikową osłonę - wiedziałem że będę za niedługo zmieniać zamek więc nie zakładałem jej ponownie. Zamek dotarł ale jak to zawsze bywa brak czasu więc leżał. Dzisiaj jazda w deszczu parędziesiąt km i w połowie drogi lampka podsufitki wariuje mrugnie szybko mrugnie wolno mruga nieregularnie. Hmm czasu nie mam niech będzie. Dolatuję na miejsce ja patrzę a tu zamki zamknięte wszystkie. Guzior centralnego otwieram rygle w górę rygle od razu w dół wtf. Otwieram z klamki jest otwarte ale ale tylko te pozostałe nie. zona otwiera z klamki swoje zamykam z klucza lampka mrugnie (ostatni raz). Otwieram auto z kluczyka rygle w górę rygle w dół, ponownie i to samo. To kluczyk na otwarcie i szybko harat za klamkę i jest otwarte ale tylko moje - wsiadam otwieram żonie z klamki wsiada otwieram z guzika pozostałe a tu zamykają się otwarte. Otwieram z klamek wszystkie odpalam auto rygle w dół EEEE ? Od tej pory Otwarcie guzikiem zamyka wszystko co otwarte, otwarcie guzikiem zamkniętych drzwi uruchamia pompkę na zamknięcie. Otwarcie kluczykiem otwiera na pół sekundy i zamyka. Myślę myślę myślę - mam - deszcz padał osłony nie było pewnie zalało wtyczkę na zamku. Rozbieram boczek owszem wszystko tam wilgotne. Wycieram do sucha, wymieniam zamek, wkładam wtyczkę w gniazdo nowego zamka zapala się lampka (o czyli mój był uszkodzony, wyciągam wtyczkę po jakimś czasie gaśnie lampka wkładam wtyczkę zapala się. Jednakże otwarcie drzwi kierowcy nadal nie powoduje zapalenia lampki a motyw z ciągłym zamykaniem jest dalej obecny. Przy włożonym bezpieczniku od centralnego nr 30 coś górny prawy duży tylko bagażnik otwiera się na stałe. Ktoś ma pomysł WTF ? Upalona pompka ? Co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pompke oraz podszybie, Czy nie masz tam stawu dla rybek ;)

Sprawdź też czy dywan od strony kierowcy nie jest mokry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszybie jest regularnie czyszczone po problemach z mechanizmem wycieraczek w zeszłym roku.

Dywan sprawdzę - pod wykładziną jest jakaś elektronika ?

Jak sprawdzić pompkę dokładnie krok po kroku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień bez deszczu i dzisiaj centralny działa prawidłowo, nawet lampka na drzwi kierowcy działa super. Chyba muszę szukać gdzie woda urządza najlepsze imprezy w aucie. Dzięki za pomoc.

PS byłbym wdzięczny jakby ktoś dał znać jak dokładnie sprawdzić pompkę.

Edytowane przez GreenGreen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...