Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[S4 B5] Kolejne B5 w posiadaniu


hunter91

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne B5 zawitało na moim podwórku,samochód ten przeżył bardzo dużo. Sprowadzony że Szwajcari,bardzo skrzywdzony . Karoseria pozostawała wiele do życzenia,poogladalem logi porobiłem no i zdecydowałem się na odchwaszczenie i zrobienie tego autka nowej zabawki. Temat a4,na pewno będzie jeszcze kontynuowany aczkolwiek auto będzie wystawione na sprzedaż . 250 370 nm już myślę że starczy na ośkę,teraz myślę nad tym by te S4 choć podobnie jechało ?

Oczywiście by nie było tak źle to silnik pracuje jak pszczolka,Moto doktorami może zalany ? ? Zrobimy płukanie i będzie wiadomo. 

Auto postanowiłem reanimować,karoseria cała malowana będzie . W zasadzie już prawie koniec ?

Foty 

890114082_14_1080x720_27-biturbo-265-km-lift-szwajcar-po-oplatach-okazja-_rev028.jpg

890114082_5_1080x720_27-biturbo-265-km-lift-szwajcar-po-oplatach-okazja-lubuskie_rev028.jpg

890114082_3_1080x720_27-biturbo-265-km-lift-szwajcar-po-oplatach-okazja-osobowe_rev028.jpg

890114082_1_1080x720_27-biturbo-265-km-lift-szwajcar-po-oplatach-okazja-zary_rev028.jpg

IMG-20180528-WA0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak tam mechanika i reszta, bo była to najciekawsza oferta cenowa jaka się ostatnio pojawiła (jeśli dobrze kojarzę po zdjęciach) i widać, że znalazła nowy dom. Oby udało się doprowadzić do fajnego stanu, który będzie Cię zadowalał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,oferta była atrakcyjna a to pewnie dlatego że w samochód trzeba wsadzić z 10 tys na początek ? ja lubię odchwaszczanie, ale ciekawostką jest taka że wszystkich tych esek,które ja oglądałem ten silnik pracował najlepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tys na początek to nie tak dużo, nawet jak na przyzwoite sztuki :D Sam jestem w posiadaniu esy i wiem co to wydatki ;). Jakie plany masz najbliższe naprawy? co do tej pory zrobiłeś? Coś było tam zmieniane? jak wydech? zawieszenie seria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Matleniuszek napisał:

10 tys na początek to nie tak dużo, nawet jak na przyzwoite sztuki :D Sam jestem w posiadaniu esy i wiem co to wydatki ;). Jakie plany masz najbliższe naprawy? co do tej pory zrobiłeś? Coś było tam zmieniane? jak wydech? zawieszenie seria?

Zawieszenie jest 1BD 

Auto jest bogato wyposazone,temopomat recaro,bose,4x elszyby,listwy carbon . 

Niestety recaro sprzedane jak i listwy i będę musiał zakupić. Wracajac do Zawieszenia to łącznik stabilizatora pęknięty. W następnym tygodniu będę zmieniał oleje w skrzyni,dyfrze, silniku. Zastosuje płukanki komory spalania jak i silnika. Pakiet startowy będzie opublikowany ? co więcej auto jest w trybie awaryjnym przez egt ,co dalej sie zobaczy ?

Ps. Wydech to jakaś totalna rzeźba. 

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi akurat się poszczęściło bo i czarne Recaro + listwy karbon i w naprawdę bardzo ładnym stanie.
Zapowiada się ciekawie, będę obserwował temat i życzę dużo cierpliwości i pieniędzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 a4 się sprzeda to będzie kolejny hajs na mody xD hehe. Nie no,garaż muszę postawić bo dopiero się wprowadziłem ?. Co proponujesz jeszcze zobaczyć w eSce,jak.jej posiadacz myślę że wiesz. Problem z egt miałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eskę mam dopiero od miesiąca, zdążyłem u siebie ogarnąć oleje, rozrząd i jakieś inne drobne bzdety jak zatarty mechanizm wycieraczki tylnej szyby, przycisk otwierania klapy bagażnika itp. 

Na szczęście na razie żadnych błędów nie ma, auto fajnie jeździ. Mam 100% serię ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry początek ciekawego tematu.Gratki za chęci przy odchwaszczaniu auta ,masz tak jak ja mi też mówią po co to robisz j sprzedasz za jakiś czas kasy to kasa włożona przepadnie.Ale jak odpicujesz autko na taki poziom jaki zasługuje to cieszy oko a to najważniejsze.

l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BlackHazelAudi napisał:

Moze troche dziwne pytanie ale co to za wiatrak przy chłodnicy ?

Orginalny,wpsomaga wiskozę .

 

2 godziny temu, maniek2408 napisał:

Dobry początek ciekawego tematu.Gratki za chęci przy odchwaszczaniu auta ,masz tak jak ja mi też mówią po co to robisz j sprzedasz za jakiś czas kasy to kasa włożona przepadnie.Ale jak odpicujesz autko na taki poziom jaki zasługuje to cieszy oko a to najważniejsze.

l

Wątpię czy sprzedam eskę ?

Mam już dwie B5,temat niżej . Pójdzie na sprzedaz,gdyby nie to że jest ośka to nie sprzedał bym bo tam włożyłem kupę kasę, generalnie kupujący dostanie auto w gratisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do esy, to jestem niemalże pewien jeśli chodzi o to malowanie zrobione, że będzie to niestety widać. Może na zdjęciach jeszcze się ukryje ale w realu sprawne oko już to dojrzy. Nie mówię, że jest coś źle zrobione, że w stodole itd. Po prostu srebrny to najbardziej niewdzięczny lakier jaki istnieje i dobranie go jest w zasadzie niemożliwe, żeby był identyczny odcieniem ;) Sam osobiście chyba pomalowałbym całość jeśli auto miałoby już dożywocie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, enczu napisał:

Co do esy, to jestem niemalże pewien jeśli chodzi o to malowanie zrobione, że będzie to niestety widać. Może na zdjęciach jeszcze się ukryje ale w realu sprawne oko już to dojrzy. Nie mówię, że jest coś źle zrobione, że w stodole itd. Po prostu srebrny to najbardziej niewdzięczny lakier jaki istnieje i dobranie go jest w zasadzie niemożliwe, żeby był identyczny odcieniem ;) Sam osobiście chyba pomalowałbym całość jeśli auto miałoby już dożywocie:)

Napisałem że auto całe malowane będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł srodrczek na wyczyszczenie komory spalania 

d7e55e171595.jpg

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo czekam na rozwój sprawy bo się szykuje ciekawy temat :D Powodzonka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2018 o 12:53, hunter91 napisał:

Dziś dotarł srodrczek na wyczyszczenie komory spalania 

d7e55e171595.jpg

Mozesz blizej podac jego działanie???

Esa dostaje po pupie od poprzedniej czy jakos sobie radzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie 1.8 T bez problemu łyka eskę ,aczkolwiek zobaczymy jak przywrócę ją do zdrowej serii . Opis zapożyczony ze strony producenta 

Usuwa cały nagar i odłożenia smołowe z płaszczyzn tłoka, tulei i pierścieni. 
Po zastosowaniu nie wymaga wymiany oleju w silniku.

Przywraca swobodę ruchu pierścieniom tłokowym

Obniża zużycie paliwa

Oczyszcza cylindry, tłoki, komory spalania, zawory od wszelkich typów zabrudzeń (nagaru, laków, smoły)

Wyrównuje kompresję w cylindrach

Obniża szum pracy silnika

Usuwa odkłady ze świec zapłonowych (grzewczych)

Obniża poziom emisji szkodliwych związków w spalinach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...