Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI BKE Napis SAFE na liczniku i awaryjne na zapalonym silniku. Czy dobry interfejs ?


misiek4724

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :)

Mam następujący problem. Z racji zdarzeń losowych samochód stał z 2 dni bez akumulatora. Po włożeniu nie działa kluczyk a na liczniku pojawia się napis safe i po odpaleniu silnika włączają się awaryjne. 

Kodowanie kluczyka w stacyjce nic nie dało.  Według mnie zresetowało kompa i  kluczyki nie są przypisane. Z racji tego że  jest to samochód z 2005 nie przypiszę kluczyków za pomocą interfejsu KKL bo jest już je#ana szyna CAN. 

I tu sedno mojego tematu.  Czy ten interfejs się do czegoś nadaje ? http://allegro.pl/interfejs-vag-commander-k-can-licznik-immo-w24h-i5142706183.html   I czy problem leży na pewno w przypisaniu kluczyków ? 

 

Pozdrawiam serdecznie :)

 

*Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale, a potem szukać pomocy. ->Nowicjusz
Zapraszam również tu ->Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo u mnie na placu stało B7 bez aku tydzień i po włożeniu wszystko śmiga.

Nie podchodź do tego licznika z tym fejsem bo zgrzebiesz jeszcze bardziej.

Rozumiem że silnik pracuje nie gaśnie? nie blokuje go immo? To są częste przypadki z tym SAFE (a3, vw, seaty) odczytaj pin porządnym sprzętem i zrób nowe transpondery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się wyjaśniła...  Napis SAFE był spowodowany tym że wymieszałem kluczyki. Odpalałem na  na serwisowym, myśląc że to jest do jazdy. Już na dobrym kluczyku, zakodowałem go w następujący sposób, włożyłem kluczyk do stacyjki, następnie przekręciłem na zapłon, wcisnąłem przycisk zamykania na drzwiach kierowcy na około 2s, wyłączyłem zapłon i wyciągnąłem kluczyk. Operację powtórzyłem 2 razy i kluczyk zakodowany.  Kluczyk nie reagował na kodowanie przyciskając otwórz/zamknij na zapłonie, jak to gdzieniegdzie podpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś to synchronizacja pilota.

Ale na kluczyku serwisowym nie powinno być żadnego napisu SAFE bo ten kluczyk posiada taki sam transponder jak kluczyki z pilotem i jest tak samo dopisany do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku poprzedni właściciel zgubił jeden  kluczyków, dorobił kolejny ale nie jest przypisany. Ile może tak mniej więcej kosztować dopisanie kluczyka w warsztacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób taki test, wyjmij z tego serwisowego kluczyka transponder (pastylkę immo) i spróbuj odpalić auto. Tylko nie uszkodź jej przy wyciąganiu, jak jest wklejona to podgrzej lekko suszarką albo opalarką.

U mnie kodowanie immo+odczyt pin w B6/B7 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...