Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednomas od Golf IV do BEX'a


Kondzio097

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Powiedzcie mi czy jednomas od golfa czwórki 1.9tdi podejdzie zamiast dwumasy do A4 1.8t bex (w obu przypadkach ta sama średnica 28cm i mocowanie na 6 śrub)

Chce zmienić na jednomas i do tego wrzucić tarczę z dociskiem od Audi 80 2.3 r5

Planuje program na 280-300kucy i stąd ten pomysł bo seryjne sprzęgło jak i dwumasa raz że już złom a dwa ze i tak by tego nie przeżylo :D

pomóżcie bo już naprawdę nie wiem co robić, strasznie ciężko dorwać jednomas-znalazłem tylko ten od golfa...

A może jakieś inne alternatywy(takie żeby cena nie wyszła z kosmosu)

z góry dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale problem w Tym że nigdzie nie ma takiej jednomasy z 80tki na żadnych portalach aukcyjnych. W mojej okolicy na szrotach jest tylko ta z golfa. Przecież nie będę jeździł po całej Polsce i szukał......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem czy taka pasuje, ewentualnie napisz w tamtym temacie bo Dev lub ktos inny moze miec taki jednomas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednomas jak pasuje z golfa to połowa sukcesu. Do pełni szczęścia potrzebujesz jeszcze sprawdzić jak się ma sytuacja z wysprzęglnikiem. Jeżeli u Ciebie jest operator centralny a w golfie wysprzęglnik zewnętrzny na łapie to zaczynają się schody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kondzio097 napisał:

Witajcie

Powiedzcie mi czy jednomas od golfa czwórki 1.9tdi podejdzie zamiast dwumasy do A4 1.8t bex (w obu przypadkach ta sama średnica 28cm i mocowanie na 6 śrub)

Chce zmienić na jednomas i do tego wrzucić tarczę z dociskiem od Audi 80 2.3 r5

Planuje program na 280-300kucy i stąd ten pomysł bo seryjne sprzęgło jak i dwumasa raz że już złom a dwa ze i tak by tego nie przeżylo :D

pomóżcie bo już naprawdę nie wiem co robić, strasznie ciężko dorwać jednomas-znalazłem tylko ten od golfa...

A może jakieś inne alternatywy(takie żeby cena nie wyszła z kosmosu)

z góry dzięki za pomoc 

To pewnie już widziałeś?
"Zestaw sprzęgła Performance w korzystnej cenie!
Łatwa wymiana starego sprzęgła, oryginalne koło zamachowe pozostaje w użytku.
Przeniesienie momentu obrotowego 420+Nm, zachowanie przy starcie podobne do serii "

https://www.sachsperformance.com/pl/zestaw-sprzegla/sprzeglo-zf-performance/audi-a4-b6/1-8-t-110kw

pl-zestaw-sprzegla-sachs-sprzegla-sportowe-zestaw-sprzeglo-sre-999715-999961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywne koło z golfa nie podejdzie, wieniec rozrusznika jest nie z tej strony koła co potrzeba. Tzn fizycznie będzie pasować ale nie odpalisz auta, rozrusznik będzie kręcił ale nie zahaczy o koło zamachowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna wsadzic sprzeglo z awx +dwumas z awx i dodatkowo kevlarem obic. Taki zestaw 450 nm zniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzeglik w bx jest chyba taki sam jak w b5 tzn plastik.

Od gofra nie podejdzie bo inaczej silnik leci...

Sztywne z 80 idzie dostac bez problemu.

Nawet za 30zl.juz..

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże. Czyli do b6 b7 pasuje taki sam zestaw do przeróbki na jednomas jak w b5 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...