Treść opublikowana przez kakao
-
Uwolnienie odmy [quatrro, v6, ABC, 2.6]
Zauważyłem niedogodność tego rozwiązania. Potrafi odpalać NIE za pierwszym razem. Szczególnie podczas mrozów. :/
-
[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ
Czy ktoś liczył ile kosztują wszystkie graty (fmic, orurowanie, kształtki, itp...) ???
-
[ALL B5] Regulacja zderzaka przedniego
Fotki znikneły... Jak jest opcja to poprosi o ponowne dodanie foteczek w pierwszym poście... Edit: Ups, sorki... Są już dodane te fotki pod koniec tematu... Ślepy jestem, że nie zobaczyłem od razu...
-
Jednomas od Golf IV do BEX'a
To pewnie już widziałeś? "Zestaw sprzęgła Performance w korzystnej cenie! Łatwa wymiana starego sprzęgła, oryginalne koło zamachowe pozostaje w użytku. Przeniesienie momentu obrotowego 420+Nm, zachowanie przy starcie podobne do serii " https://www.sachsperformance.com/pl/zestaw-sprzegla/sprzeglo-zf-performance/audi-a4-b6/1-8-t-110kw
-
Jednomas od Golf IV do BEX'a
Jednomas jak pasuje z golfa to połowa sukcesu. Do pełni szczęścia potrzebujesz jeszcze sprawdzić jak się ma sytuacja z wysprzęglnikiem. Jeżeli u Ciebie jest operator centralny a w golfie wysprzęglnik zewnętrzny na łapie to zaczynają się schody...
-
Uwolnienie odmy [quatrro, v6, ABC, 2.6]
17. Zaślepka lewa na swoim miejscu 18. Prawa też. Wszystko gotowe! Wszystkie potrzebne części zostały kupione na alledrogo. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Zachęcam do dyskusji ?
-
Uwolnienie odmy [quatrro, v6, ABC, 2.6]
13. Wersja ostateczna widok poglądowy. 14. Części użyte do zaślepienia dolotu po seryjnym rozwiązaniu z wężykiem harmonijkowym. 15. Sylikonowy korek fi 12mm, króciec alu fi 12mm, opaski ślimakowe, rura sylikonowa z oplotem fi 14mm 16. Wszystko przygotowane do montażu.
-
Uwolnienie odmy [quatrro, v6, ABC, 2.6]
9. Demontaż ori wężyka odmy z dolotu 10. Demontaż ori wężyka odmy z dekla zaworów (widać masełko, które robi się z resztek oleju, oparów i skraplającej się wody) 11. Finalna wersja w ok. 1m wężykiem sylikonowym. Strona lewa 12. Finalna wersja w ok. 1m wężykiem sylikonowym. Strona prawa. Lekko podcięta plastykowa osłona silnika
-
Uwolnienie odmy [quatrro, v6, ABC, 2.6]
-
Uwolnienie odmy [quatrro, v6, ABC, 2.6]
Koniec z olejem w dolocie! Silnik może swobodnie odetchnąć. Role separatora pełnią węże i kolanka. Filterki odmy niwelują zapach oparów. Co się skropli grawitacyjnie wróci do silnika. Dodatkowo okazało się, że stare ori harmonijkowe wężyki były dziurawe jak sito i tamtędy silnik zasysał lewe powietrze, co zwiększało spalanie. Fotostory poniżej. 1. Zestaw starowy. Opaska szeroka gbs, opaska ślimakowa, kolanko 12mm, redukcja silikonowa z 14mm na 12mm, filterek odmy 12mm. 2 i 3. Montaż na deklu zaworów pod zbiorniczkiem płynu chłodniczego 4. Montaż na drugim deklu pod dolotem powietrza.
-
Turbo hybryda+dp na seryjnym osprzęcie można czy nie ?
+1
-
1.8t AEB wysokie moce a sprzeglo.
Może komuś się przeda takie info: https://www.sachsperformance.com/pl/zestaw-sprzegla/sprzeglo-zf-performance/audi-a4-b5/1-8-t-110kw
-
[1.8T ANB] Jakie wtryski 440cc?
Praktycznie jedynie długość między oringami. Teoretycznie długość dyszy ma na celu lepsze trafianie paliwa w iskrę świecy.
-
Downpipe a przegląd na stacji diagnostycznej
Minusikiem takiego zabiegu może okazać się uszkodzenie drugiej sondy lambda jeżeli będzie nieumiejętnie odkręcona lub po prostu stara.
-
Polecane opony letnie
Ja polecam japońskie kapcie: toyo albo yokohama. Dobrze kleją, mają sportowy pazur, są ciche i je lubię ?
-
Downpipe a przegląd na stacji diagnostycznej
Ja miałem w poprzednim aucie (volvo t4, seryjnie 200 koni) dp, wyciecie kata i tlumika środkowego. Pomiar na hamowni wykazał +15 koni.
-
Downpipe a przegląd na stacji diagnostycznej
Można też dać atrapę katalizatora coś jak to: http://allegro.pl/atrapa-katalizatora-z-montazem-bukor-lublin-i6997966550.html
-
Downpipe a przegląd na stacji diagnostycznej
Down pipe to pierwszy odcinek układu wydechowego za turbo. Przy większym wysileniu (mocy) jego średnica wewnętrzna ma znaczenie, żeby silnik się szybciej opróżniał ze spalin. Dalej jest katalizator.
-
kolektory i downpipe 2,7 bit
Jaki koszt? Robisz custom? Potrzebuje zestaw pod single turbo z sześciogara.
-
Downpipe a przegląd na stacji diagnostycznej
Możesz też dać mniej restrykcyjne down pipe i zostawić kata jak Cię przegląd trapi.
-
Jaka większa chłodnica oleju
Może coś z oferty fmic.pl Ogólnie im większa tym lepsza oczywiście jeżeli tyrasz non-stop obrotami na czerwonym polu.
-
Wydajny intercooler do 3.0 TDI ?
Również polecam fmic-a, miałem kiedyś i hulał wzorowo.
-
Drgania na biegu jałowym w Audi A4 B8 1.8TFSI
współczuję
-
Czym zastąpić środkowy tłumik?
Strumienica to lipa. Polecam zwykłą rurę aluminiowaną a jeżeli ma to być nieśmiertelne to nierdzewka na wcisk i obejmy.
-
Godzilla ;-)
Ja chwilowo nie mam kompresora, żeby dmuchnąć ale tak na 90% jest wszystko szczelne. Prawdopodobnie świece nie domagają. Pewnie przez to, że autko jeździło mega przelane przez jakiś czas...