Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczące hamulce


freezblock

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem hamulce 288 komplet tarcze i klocki Ferodo na 312 tarcze i klocki też Ferodo i zaczęły się piski przy hamowaniu. Na 288 nigdy nie było nawet jednego piśnięcia. Kupiłem drugi komplet klocków Ferodo i po zamianie też piszczą.  Nie piszczą za każdym razem. Pierwszy komplet piszczał raczej na rozgrzanej tarczy i przy hamowaniu przy 40km/g w dół, drugi komplet piszczy i na zimnej i ciepłej już przy 80km/h. Przy mocnym heblu nie piszczą. Łącznie zrobiłem na jednych i drugich klockach około 600-700 kilometrów. 

Gdzie szukać problemu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam klocki mam to samo u siebie na klockach ferodo ,  wcześniej miałem ate i było Oki .  Po założeniu ferodo pojawiły się piski podczas chamowania i jakieś dziwne wycie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżę jeszcze trochę aż się klocki ułożą i jak będzie piszczeć dalej to będę reklamował. Tylko co w zamian ferodo założyć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie układają się prawie rok i nie mogą się ułożyć ?  .  Jak założę z powrotem ATE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje juz z 3 rok piszcza.

Zima tragedii ni ma zas latem w upaly ludzie na pasach az podskakuja?

Uprzedze juz kogos i napisze ze wsio dobrze poskaladane i wyczyszczone.

Widocznie klocek ferodo musi dac znac o sobie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie za dobre klocki robili, na 288 nie miałem problemu z ferodo ale to klocki z przed ponad dwóch lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomek założył też klocki Ferodo do nowej BMW serii 5 i też piszczały, wkurzył się i oddał na reklamacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki Ferodo jak również innych firm są produkowane w technologii niskometalowej lub półmetali więc potrafią piszczeć mniej lub bardziej, bardzo różnie z tym bywa, taka trochę loteria.

Ferodo / Federal Mogul Motorparts produkuje klocki z różnymi okładzinami ciernymi /pomijam ceramiczne/, i starają się eliminować  piski o częstotliwości 300-5000 Hz.

Dawne nie piszczące to klocki azbestowe już nie produkowane.

Przyszłość to coraz tańsze i ciche okładziny ceramiczne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem Ferodo do reklamacji, zobaczymy co napiszą. Założyłem TRW i jest cisza, wydaje mi się, że na TRW na klocku jest podkładka antywibracyjna a na Ferodo tylko klej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem dwa lata i nic nie piszczało a teraz zaczęło ? a jaka tarcza i jakie klocki nie mam pojęcia poprzedni właściciel wymieniał przed sprzedażą tak więc nie ciekawiło mnie to aż do teraz ale hamuje bez zarzutu tak więc nie ma tragedii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie hamowało pewnie, ale u mnie piszczenie nie do zniesienia, klocki piszczały już od 100km/h do zera praktycznie. To drugi zestaw klocków Ferodo tak piszczał, pierwszy piszczał tak przy 40km/h do zera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam przypadek. Piszczące Ferodo. Raz mechanik zdjął mi lewy klocek przetarł papierem ściernym do wyrównania powierzchni i na jakiś czas był spokój. Niestety temat powrócił ? i jest to bardzo irytujące szczególnie w mieście gdzie hałas odbija się od budynków itp i dociera do moich uszów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Raamboo napisał:

Ten sam przypadek. Piszczące Ferodo. Raz mechanik zdjął mi lewy klocek przetarł papierem ściernym do wyrównania powierzchni i na jakiś czas był spokój. Niestety temat powrócił ? i jest to bardzo irytujące szczególnie w mieście gdzie hałas odbija się od budynków itp i dociera do moich uszów ?

Kiedyś @dev pisał, jak piszczy to znaczy ze hamuje :)

Moje ferrodo z przodu zaczęły się odzywać po roku ale tylko czasami i bardzo delikatnie, ledwo słychać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cysiek18 napisał:

Kiedyś @dev pisał, jak piszczy to znaczy ze hamuje :)

Moje ferrodo z przodu zaczęły się odzywać po roku ale tylko czasami i bardzo delikatnie, ledwo słychać :D

Też na początku było ok. Zero pisków. W kwietniu zeszłego roku chyba zmieniałem tarcze i klocki. Od ok 2 miesięcy piszczą niemiłosiernie ale tylko lewa strona. Szlifowanie papierem daje krótkotrwały efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja z Ferodo nieuznana, napisali, że była rdza na klocku i przez to klocek źle współpracował z tarczą. Na TRW mam na razie spokój i ciszę. 

Wyślę jeszcze drugi zestaw kupiony w innym sklepie, zobaczymy co teraz powiedzą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...