Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ILE OLEJU WCHODZI


Tvist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie nad wyborem b8 z silnikiem 1.8 tfsi 160km

Uwazacie ze bedzie to najlepszy wybor jesli 90% jazdy jest po miescie?  

Rocznie robie zaledwie okolo 4tys km

Częsta jazda na krotkich odcinkach, na nie rozgrzanym silniku. 

Czytałem o problemach z łańcuchem i napinaczem. Czy regularna kontrola jest w stanie zapobiec ewentualnej awarii?

Jestem w stanie zejść ze spalaniem poniżej 10l jesli nie mam ciężkiej nogi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja posiadam ten silniczek w swoim aucie i musze powiedziec ze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony osiagami i spalaniem takze z czystym sumieniem moge polecic ten silnik zwlaszcza do miasta bo blyskawicznie sie rozgrzewa nawet w sezonie zimowym w porownaniu do diesla jest to na plus. Mi sie udalo trafic na egzeplarz ktory mial wymieniony rozrzad w serwisie przy niewielkim przebiegu i juz mam grubo ponad 200 tys i zero problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest tyle śmieciowych ofert, że nie ryzykowałbym bez dokładnej inspekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JawoR36 napisał:

Na rynku jest tyle śmieciowych ofert, że nie ryzykowałbym bez dokładnej inspekcji

Co dokładnie zalecasz sprawdzać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tvist napisał:

Co dokładnie zalecasz sprawdzać? 

Czy był robiony remont silnika pod kątem pierścieni. Jak nie był lub nie ma na to faktur - odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też mogę polecić ten silnik. Nagrzewa się błyskawicznie, nawet w porównaniu do innych benzyn, które miałem wcześniej. Osiągi spoko, chociaż 2.0 byłby lepszy ;) Spalanie jak to krótkie odcinki- 11-12 zima, obecnie 10,8 ( liczone z tankowań). Myślę, że w mieście będzie Ci ciężko zejść poniżej 10, bo jednak auto swoje waży, no i jednak zachęca żeby ten gaz wcisnąć mocniej ;) Jeżeli o krótkie odcinki chodzi, to o ile będziesz zmieniał olej regularnie i adekwatnie do niższych przebiegów, traktował turbo tak jak trzeba, to nic nie powinno się stać ( u mnie też 90% miasta, ale średnio 1000km miesięcznie i mniej więcej raz w tygodniu jakaś krótka trasa i wszystko jak w zegarku)

 

Łańcuch i napinacz- chyba tylko prewencyjna wymiana może zapobiec awarii.

Pierścienie- JawoR36 streścił wszystko i to chyba najważniejszy punkt tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , po właczeniu w audi na komputerze wychodzi poziom oleju , moje pytanie brzmii ile wchodzi oleju miedzy MIN a MAX ? olej był zalany na maxa a po przejechaniu 1200 km jest prawie min . czy duzo spalil oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle koło litra. Szykuj hajs na remont silnika, bo niedługo będziesz dolewać co 500km, taka bolączka tych silników niestety.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, a jestes pewny czy 1l ? wszedzi szukam nie moge znalesc.. Czytałem ze okolo 500-600mml na 1000 km to jest norma i moge spac spokojnie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kiper123 napisał:

Czytałem ze okolo 500-600mml na 1000 km

Niby producent dopuszcza 0,5l na 1000km ale to nie jest normalne. Przy sprawnym silniku to można przyjąć max 1l ale na 10tys km. Wlej 0,5l i zobacz ile pokaże Ci wskaźnik. Warto też się zaopatrzyć w bagnet serwisowy. Zapewne wiesz, że te silniki trapi problem z pierścieniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dlatego podobno biora olej , czytałem ze da rady zrobic to poza aso. jak bedzie mi brał 0.5l oleju na 2 tys km to chyba poki co jest silnik ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po przejechaniu 6tyś km zeszło ze skali 1 kreska, czyli 125ml oleju... Silnik 1.8 tfsi CDHB z 2009 roku. Pytanie czy czujnik pokazuje dobrze. Jest szansa, że pokazuje źle? Dodam, że kiedyś było max i spadła 1 kreska po jakimś czasie, czyli wychodziło by, że coś tam mierzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...