Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.9 AJM by Małolat


karolajn92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero teraz zauważyłam, że na forum jestem już od jakiegoś czasu ale nikomu nie przedstawiłam swojej ślicznotki. Jakiś czas temu postanowiłam, że najwyższa pora zająć się tym maleństwem. Posiadam ją od 2016 roku, na samym początku miało być to tylko auto do jazdy, ale postanowiłam, że jednak tak nie będzie.Audi posiada silnik 115 km, była przerobiona na 145 ale po remoncie silnika zdecydowałam się na powrót do fabrycznej mocy. Przebieg jaki posiada aktualnie to 413 tyś. Nie wiem czy jest autentyczny, nie sprawdzałam. Do tej pory zajmowałam się tylko bieżącymi sprawami, typu wymiana oleju czy rozrządu. W aucie jest nowe zawieszenie, poprzednie przez własną głupotę i pośpiech rozwaliłam. W najbliższych planach jest obniżenie, na felgach 17" stoi strasznie wysoko, opony 225/45.W miarę możliwości będę też korygować blacharkę, co w przypadku braku innego dojazdu do pracy jak prywatny samochód jest ciężkie to jednak mam nadzieję, że w miarę szybko ogarnę. W najbliższych dniach chcę ją wygłuszyć i wymienić nagłośnienie, nadal siedzi w niej fabryczne, które mnie nie zadowala. Chcę również wymienić oświetlenie zewnętrzne na przyciemniane. Felgi na których teraz stoi idą do renowacji i malowania. Efekt do zobaczenia po sezonie zimowym :) Wiele pracy przede mną jeszcze, ale dla efektu końcowego warto :) Na razie dodaję zdjęcie z zewnątrz, bo nie wpadłam na pomysł żeby zrobić też środek. W miarę możliwości będę aktualizować poczynane pracę nad maleństwem :D

36003022_1797867486935092_6591452400404398080_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne te felgi :) Dobrze słyszeć, że z kierowcy typu "wsiadam i jadę" zamieniłaś się w "dbam, wsiadam i jadę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Arek8888 napisał:

Ładne te felgi :) Dobrze słyszeć, że z kierowcy typu "wsiadam i jadę" zamieniłaś się w "dbam, wsiadam i jadę" :)

Tych felg szukałam dobre pół roku, inne w moim przypadku nie wchodziły w grę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Przemo c napisał:

powodzonka w modzikach i pozdr  z Łęcznej :P

Powodzenie się przyda ? zwłaszcza, że większość rzeczy muszę zrobić sama ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znowu koło jak koło, przeciągu nie robi. No i jak dla mnie standardowy błąd to romiar, 17 to zawsze strzał w kolano, bo ani to duże, ani niewiele większe niż 16 i wydają się nadal małe do B5, a obniżenie na 17 żeby było ładnie to katorga dla jeżdżenia tym, bo będzie mega nisko. Totalnie nie rozumiem powrotu do seryjnej mocy - co było nie tak? Program jakiś z kosmosu od Mirka jakiegoś czy co? Bo dla mnie to jak ogromny krok w tył, a takie moce dla ajma to lajcik ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy robi jak chce i na co moze sobie pozwolic, powodzenia zabawy z autem i szerokosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, enczu napisał:

Dla mnie znowu koło jak koło, przeciągu nie robi. No i jak dla mnie standardowy błąd to romiar, 17 to zawsze strzał w kolano, bo ani to duże, ani niewiele większe niż 16 i wydają się nadal małe do B5, a obniżenie na 17 żeby było ładnie to katorga dla jeżdżenia tym, bo będzie mega nisko. Totalnie nie rozumiem powrotu do seryjnej mocy - co było nie tak? Program jakiś z kosmosu od Mirka jakiegoś czy co? Bo dla mnie to jak ogromny krok w tył, a takie moce dla ajma to lajcik ;) 

Widocznie mamy inne poglądy odnośnie auta ;) nie wydaje mi się aby błędem było wsadzenie felg 17 :) a co do seryjnej mocy to widocznie mamy inne doswiadczenie jeżeli chodzi o programy :) nie narzekam na seryjna moc :) ale każdy może mieć swoje zdanie :) Pozdro ✌️

Edytowane przez karolajn92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że wkładając 17 nie widać praktycznie różnicy wzgledem 16 i juz masa ludzi sie na tym przejechala i kupowala i tak 18 :) Doswiadczenie w temacie programow masz chyba takie, ze trafil sie zawsze jakis robiony przez amatora, ktory nie potrafi robic odpowiednich kresek i laduje na dzien dobry po calosci. Seryjna moc nie jest zla, ale silnik mega zduszony patrzac na mozliwosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam setup na zimę 16, a na lato zakupione 17 i różnica jest znacząca. Dużo zależy od wzoru felg. Jeżdżę od początku tego sezonu na 17 i póki co ani mi się widzi zmieniać na 18. Kwestia gustu. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, enczu napisał:

Chodzi o to, że wkładając 17 nie widać praktycznie różnicy wzgledem 16 i juz masa ludzi sie na tym przejechala i kupowala i tak 18 :) Doswiadczenie w temacie programow masz chyba takie, ze trafil sie zawsze jakis robiony przez amatora, ktory nie potrafi robic odpowiednich kresek i laduje na dzien dobry po calosci. Seryjna moc nie jest zla, ale silnik mega zduszony patrzac na mozliwosci. 

Może w przyszłości stanie na większych felgach, na dzień dzisiejszy stoi na 17", program wgrywała fabryka mocy za poprzedniego właściciela :) nie wykluczone, że kiedyś coś będę działać i w temacie mocy silnika, ale na razie tego w planach nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rumaq napisał:

Sam mam setup na zimę 16, a na lato zakupione 17 i różnica jest znacząca. Dużo zależy od wzoru felg. Jeżdżę od początku tego sezonu na 17 i póki co ani mi się widzi zmieniać na 18. Kwestia gustu. ?

Ważne żeby właścicielowi się podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć więcej zdjęć aby było na czym zawiesić oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Arek8888 napisał:

Wrzuć więcej zdjęć aby było na czym zawiesić oko :)

Przy najbliższym dniu wolnym postaram się coś dorzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam kilka zdjęć odnalezionych, jak widać jest kilka zarysowań i śladów po kamyczkach na masce ;) ale do ogarnięcia :)IMG_20180509_194219.jpg

IMG_20180509_194322.jpg

IMG_20180509_194504.jpg

Edytowane przez karolajn92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora coś napisać o powolnych ale ciężkich pracach :D na początek kompletuję części do naglośnienia :d maty już przyjechały, czekam jeszcze na okablowanie i zamawiam wzmacniacz i głośniki :d jak tylko wszystko przyjdzie to zaczynam działać. Powoli, bo przez pracę nie ogarnęłam, że mamy sierpień już a ja mam zmieniać stan cywilny? jeżeli mi się uda to w czasie urlopu spróbuję jeszcze oddać zaciski do malowania skoro i tak zbliża się termin wymiany oleju i hamulców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...