Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zimówki do sedana czy mogą być węższe od letnich?


siweaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że było sporo postów o zimówkach, ale przeszukałem sporo i nieuzyskałem odpowiedzi na mój problem :wallbash: . Mianowicie chce kupić zimówki, letnie mam tak jak producent zaleca 195/65/R15, a czy ktoś ma informacje jakie producent zaleca zimówki :mysli:??? Ja chcę kupić 185/65/R15, bo całe życie słyszałem że zimówki powinny być węższe, ale słyszałem od kolesia w serwisie opon że one nie bardzo bo będą niższe i wciska mi 185/70/R15. Czy ma rację???? bo mi się wydaje że środkowa liczba jak jest taka sama i tu i tu 65 to wysokość jest taka sama :wallbash: . Please HELP :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wsiąść taki sam rozmiar jak letnich lub takie jak chcesz kupić. Tych wyższych co ci chce wcisnąć sprzedawca nie bierz bo będzie wyglądała twoja A4 jak syrena :decayed: . Koleś chce ci wcisnąć bo to towar nie chodliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zimówki takie jak letnie. Sam mam 195/65/15 i jestem zadowolony. To nie jest powiedziane że muszą być węższe od letnich. Poprostu wiekszość ma szersze letnie i dlatego się kupuje węższe zimówki. Stąd tak się mylnie przyjęło. A to 65 to nie jest w mm tylko to 65% szerokości opony. A więc 185/65 są niższe od 195/65 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest powiedziane że muszą być węższe od letnich. Poprostu wiekszość ma szersze letnie i dlatego się kupuje węższe zimówki. Stąd tak się mylnie przyjęło.

No nie do końca... Nie mylnie się przyjęło tylko udowodniono naukowo :tongue4:

185 będzie się lepiej sprawdzać w czasie zimy na śniegu od 195 :naughty:

A to 65 to nie jest w mm tylko to 65% szerokości opony. A więc 185/65 są niższe od 195/65 :wink4:

Czyli tak naprawdę 185/70 będzie tylko minimalnie wyższa od 195/65 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze jarko

na zimę zaleca się węższe opony, zwróć uwagę na samochody sportowe w których w rajdach zimowych są montowane wąskie kapcie. Węższa opona to mniejsza powierzchnia styku ze śniegiem, więc większy nacisk na jezdnię, zatem lepsza przyczepność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca... Nie mylnie się przyjęło tylko udowodniono naukowo :tongue4:

185 będzie się lepiej sprawdzać w czasie zimy na śniegu od 195

Zgadza się że im węższa tym lepsza. Ale gdzieś to minimum wąskości jest. Tak myślać to można dojść do 175 czy 165 :tongue4: Dlatego 195 to jest minimalna szerokość na zimówkę i jednocześnie najlepsza opcja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam w książce serwisowej i w dokumentach z niemiec zalecane opony przez Audi to: na lato 205/60R15 a na zimę 195/65R15 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca... Nie mylnie się przyjęło tylko udowodniono naukowo :tongue4:

185 będzie się lepiej sprawdzać w czasie zimy na śniegu od 195

Zgadza się że im węższa tym lepsza. Ale gdzieś to minimum wąskości jest. Tak myślać to można dojść do 175 czy 165 :tongue4: Dlatego 195 to jest minimalna szerokość na zimówkę i jednocześnie najlepsza opcja :wink4:

według mnie 185 tez sa odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 185 są za wąskie. A4 wygląda na nich :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 185 są za wąskie. A4 wygląda na nich :thumbdown:

zależy czy chcesz miec lepsza przyczepność czy lepiej wygladajace auto :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 185 są za wąskie. A4 wygląda na nich :thumbdown:

zależy czy chcesz miec lepsza przyczepność czy lepiej wygladajace auto :tongue4:

Aż takiej różnicy nie odczujesz pomiędzy 185 a 195. Poza tym samochód ma różne parametry które wpływają na zalecane opony i za wąska opona też nie będzie dobra dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takiej różnicy nie odczujesz pomiędzy 185 a 195. Poza tym samochód ma różne parametry które wpływają na zalecane opony i za wąska opona też nie będzie dobra dla bezpieczeństwa.

Na wąskiej oponie samochód może "pływać" przy zakrętach, hamowanie na pewno będzie inne, samochód ma swoje wymiary, masę i koła też musi mieć odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takiej różnicy nie odczujesz pomiędzy 185 a 195. Poza tym samochód ma różne parametry które wpływają na zalecane opony i za wąska opona też nie będzie dobra dla bezpieczeństwa.

Na wąskiej oponie samochód może "pływać" przy zakrętach, hamowanie na pewno będzie inne, samochód ma swoje wymiary, masę i koła też musi mieć odpowiednie.

O to chodzi :good: Dlatego jak napisałem na zimówki najlepsze będą 195 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe życie słyszałem że zimówki powinny być węższe

kolego siweaudi ty właśnie jeździsz na tych węższych oponach zalecanych do A4 więc jesli chcesz zadość uczynić zasłyszanej opini to kup sobie na lato 205/55 16" i wtedy będziesz miał zimowe węższe od letnich. Sam osobiście zima lato smigam na 16" 205/55 i nie narzekam i nie ma takiej sily albo górki :tongue4: która zmusiłaby mnie do zakupu 15".

A poza tym to wy tam w Kraśniku górek nie macie to czym się przejmujesz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego siweaudi ty właśnie jeździsz na tych węższych oponach zalecanych do A4 więc jesli chcesz zadość uczynić zasłyszanej opini to kup sobie na lato 205/55 16" i wtedy będziesz miał zimowe węższe od letnich. Sam osobiście zima lato smigam na 16" 205/55 i nie narzekam i nie ma takiej sily albo górki tongue4 która zmusiłaby mnie do zakupu 15".

Kolego ja mam w książce serwisowej i w dokumentach z niemiec zalecane opony przez Audi to: na lato 205/60R15 a na zimę 195/65R15 Pozdrawiam

Dzięki Panowie :hi: Tak myślałem że będzie sporo opini, ale stanęło na 195/65/R15, a letnie na których kupiłem auto wyglądają jak łysy balon :polew: , tak że myśla na lato chyba będzie trzeba 205 zapodać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości odnośnie szerokości rozwiane, także chyba mozna zamknąć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...