Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło czasami zanika bez przyczyny


Lygi1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 Moja Czwóreczka ma ostatnio mały problem ze sprzęgłem. Chodzi o to że czasami samo z siebie zanika. 

Pierwszy raz moja żona chciała wrócić z pracy...wsiada....a tu lipka. Sprzegło wpadło wo podłogę. Pojechałem do niej  (autobusem ? ) i faktycznie można z nim robić co sie chce....to znaczy kiedy się go podniosło do góry to tam został i na samym dole też . To co....niewiele myśląc laweta. Mechaników mam sporo obok siebie ale każdy  przeprasza "Panie Marcinie. Mam wolny termin za 2 tygodnie." Więc poszedłem do pobliskiej stacji kontroli pojazdów zeby mi kogoś polecili (po przecież mojej perełki nie oddam byle komu :D ) no i jest. Dostałem numer tel. do gościa co ma czas za 3 dni ale mogę już przyprowadzić auto. Tak się też stało...niestety na lawecie :(.  Magik zabrał się po 3 dniach dzwoni ... "cud nad Wisłą.....sprzęgło działa a nawet do boxu nie wjechałem" . Zabrałem auto....ale poprosiłem by przetoczyli mu krew w układzie hamulcowym. panowie oczywiście to zrobili. Pojechałem na wakacje (jakieś 1500 km w kółku ) i nic....wszystko działa wyśmienicie. Na drugi dzień po wakacjach wracam z zakupów....na trasie wciskam sprzęgło, a tu dupka....biegu nie mogę wbić. Inny mechanik wszedł w grę. Zadzwoniłem, ale poprosił by przyprowadzić na drugi dzień. Wsiadam drugiego dnia i wszystko wróciło do normy. Facet przejzał pompe....wysprzęglik ....mówi wszystko suche...sprawne. Pedał działa jak należy....na dwoje babka wróżyła. Wymienie jedno to mamy 50 % szans że trafiony. Panowie. Pomocy. Co mu jest ? Nie chce wymieniać pompy i wysprzęglika bo to = około 1000 zł. ( z robocizną) Może ktoś miał podobny przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu nie obniża się? Hamulce są w pełni sprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup uzywke pompke sprzegla za ok 30 zł i będziesz miał problem z głowy..

Tak miał mój koles tj pompka czasem nie domagała i pedal zostawal w podlodze aż któregoś pięknego dnia pedal już nie chciał odbic.zero wyciekow itd.po wymianie pompki wsio działa jak należy.

Nowa pompka u dzika ok 200zl kosztuje a mając trochę umiejętności zrobisz to samemu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu jest w normie. Płyn przetaczany 2x  w ciągu ostatniego miesiąca. Wymieniane tarcze oraz klocki na tylnej osi razem z kablami na przedniej (dlatego też przetoczony po raz 2) 

Jedyne co to podobno pęknięty zbiorniczek płynu gdzieś u góry przy korku. 

W sumie to mogę spróbować o o czym mówi "wesz82" . 30 zł nie pieniądze w porównaniu do sumy którą wymieniłem wcześniej. 

Dobra. Zamawiam pompke....wymieniam....i dam znać co i jak. 

Dzięki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogło to o czym pisał kolega wyżej. 

Zamówiłem używaną pompkę na allegro za 70 zł. ale sam nie wymieniłem....raczej nie dał bym rady. Zleciłem mechanikowi i wykonał usługę za 120 zł razem z przetoczeniem płynu hamulcowego.

Zrobiłem już jakieś 600 km i jest OK :) 

Miejmy nadzieje że już tak zostanie.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...