Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pompa vacuum


KubiaK

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Pany, konkretne pytania do Was. Ostatnio siadlo mi wspomaganie hamulcow , dobrze, ze juz przy wyjezdzie z garazu sie zorientowalem, ze cos jest nie tak i hamulec twardy jak skala. Na szczescie diagnoza trwala jakies 3 sec :P Otworzylem maske pochylilem ucho i slysze ze przewod od serwa do pompy puszcza powietrze - faktycznie byl pekniety. Alledrogo - kup teraz przewod jest. No i tak przewod wymieniony, poskladalem wszystko do kupy - auto hamuje OK , pedal chodzi lekko , wspomaganie dziala etc ALE przy demontazu starego przewodu zorientowalem sie, ze ten krocic na pompie vakuum jest luzny , chodzi gora dol byl tez lekko przepocony (ale raczej starym czarnym olejem) wiec tez nie wiem czy cos tam puszcza czy moze nie. Teraz pytanie jesli heble dzialaja ok to mozna tak jezdzic czy pompa do wymiany ?

Wolalbym nie zatrzymac sie na slupie jak mi wspomagania nagle siadzie :D

Tutaj zdjecie tego krocca .

I jeszcze jedno pytanie , odnosnie samego przewodu , rurka idzie od pompy do serwa ale jest tam jeszcze jeden maly ciuciek no i ktos wie do czego to podcisnienie jest wykorzystywane ? Mi przychodzi do glowy pompa diagnostyczna w baku bo ona tez musi miec zrodlo podcisnienia ale nie wiem czy ona bierze je z tej pomy czy bezposrednio z kolektora ? wie ktos ?

Pozdro :)

 

 

IMG_20180725_094154.jpg

afp7uz4cdfyjjxrpv_2097396.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle las rak do pomocy ? a wiecie moze chociaz jakie powinno byc nominalne podcisnienie na wyjsciu z pompy, zebym mogl sprawdzic czy trzyma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze dwie opcje pierwsza wyjąć ,rozebrać wymienić teflony jakieś oringi i poprawić ten króciec lub opcja dwa kupić nową vacum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil rozumiem ze docisnales go na maksa i dales klej po bokach tak zeby uszczelnic ? I co sprawuje sie ok ? :)

Holowczyc oring to jest tylko 1 i to nie ma nic wspolnego z tym kroccem , ktory jest po prostu nie-naprawialny (oficjalnie bo jak widac Polak potrafi) ?

Edytowane przez KubiaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie docisnij i do okola klejem. I wszystko jest ok cisnienie trzyma.

Edytowane przez KamilMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...