Skocz do zawartości
IGNOROWANY

s5 umarło


ewela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo duży problem. Mianowicie gdy odpiąłem sterownik wysokości świateł wszystko mi znikło zegary nie świecą auto nie odpala częściowy brak prądu , jak otwieram drzwi to światło we wnętrzu zapala się i gaśnie po sekundzie nawiewy dmuchają ale klimatronik się nie świeci i najlepsze w tym jest że nie da się podpiąć komputera bo nie widzi can . Ktoś coś jakieś pomysły .Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych autach lepiej odpukać dwie klemy na aku i dopieronodlaczac poszczególne moduły czy tez sterowniki. Jak już podłączyłeś to odepnij aku na cała noc i zobacz czy coś ruszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najprostszą rzecz sprawdzałeś, czyli bezpieczniki? może jakieś zwarcie się gdzieś zrobiło i wybiło "korek":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo raczej nie, bo gdyby immo trzymalo to zapewne odpalilbys samochod na 3s. i by zdechl, poza tym napewno by sie jakas kontrolka swiecila/mrugala od immo. Najwiekszy problem to taki ze nie mozesz kompa podpiac bo bylo by wszystko jasne, a tak to wrozenie z fusow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłeś na miejsce ten sterownik ? Może on Ci zware robi... dasz radę go rozebrać i sprawdzić płytkę ? Ewentualnie może jakieś kable naruszyłeś przy jego wyciąganiu... dziwne, ze po odłączeniu sterownika świateł masz taki odjazd. Jak masz dostęp to sprawdz schemat sterownika oraz z czym on się łączy wtedy tez można wpaść na jakiś trop ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłeś na miejsce ten sterownik ? Może on Ci zware robi... dasz radę go rozebrać i sprawdzić płytkę ? Ewentualnie może jakieś kable naruszyłeś przy jego wyciąganiu... dziwne, ze po odłączeniu sterownika świateł masz taki odjazd. Jak masz dostęp to sprawdz schemat sterownika oraz z czym on się łączy wtedy tez można wpaść na jakiś trop ;) 

które bezpieczniki sprawdzałes ? W desce po lewej i po prawej czy w bagażniku ? 

 

Edytowane przez Norbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki wszystkie lewa prawa bagażnik pod ecu tez

zapomniałem dodać tylko odpiołem jeszcze jedną wtyczke  i tak sobie myśle że to przez to

IMG_2254.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wpięta ale jak ją wypiąłem to podejrzewam że wtedy coś się spie......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś wyłączniki bezwładnościowe? Może przypadkiem któryś akurat wyskoczył. Sprawdź też napięcie na akumulatorze, może i przypadek jeden na milion ale przy zwarciu wewnętrznym też się mogą dziać różne cuda z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PiXX napisał:

Sprawdzałeś wyłączniki bezwładnościowe? Może przypadkiem któryś akurat wyskoczył. Sprawdź też napięcie na akumulatorze, może i przypadek jeden na milion ale przy zwarciu wewnętrznym też się mogą dziać różne cuda z autem

A gdzie go znajdę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ewela napisał:

A gdzie go znajdę ?

 

Mea Culpa, doczytałem że w S5 funkcję taką pełni sterownik od poduszek. Wybadaj jeszcze bezpieczniki płytkowe które masz pod pokrywą do podłączenia kabli pod maską na podszybiu. A w gnieździe OBD na 16 pinie pojawia Ci się napięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy napięcie jest to niewiem ale łączy się z linią k a z can jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łączy się z czymkolwiek to napięcie powinno być, sygnalizuje to też dioda na kablu (o ile jest). Chodzi po prostu o to że mając jakieś dane o błędach ze sterowników można w pewien sposób ukierunkować poszukiwania na coś konkretnego, a tak to po prostu wróżenie z fusów. Te bezpieczniki na podszybiu sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...