Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Falowanie obrotów A4 B6 1.6 ALZ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Mam problem z 1.6 ALZ 2006 rok.

Chwilę przed całkowitym puszczeniem sprzegła jest spadek obrotów, mocy, dziwne wibracje i odgłosy z tłumika, po czym jest szarpnięcie i auto rusza. Oprócz tego na biegu jałowym mam falowanie obrotów (800-900) - ale nie zawsze to występuje.

Błędów brak. Przed zakupem, na silniku pojawił się tylko błąd recyrkulacji spalin (nie zapisałem kodu), ale po usunięciu już się więcej go nie widziałem. Auto normalnie przyspiesza, i oprócz problemów z ruszaniem nic więcej się nie dzieje. Średnia z ostatnich 600 km - 8,2L/100km.

Od czego zacząć diagnostykę?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Koledzy niech ktoś z was sprawdzi sobie czujnik od sprzęgła odnośnie tych spadających obrotów u mnie minimalnie opadały a przy okazji gdy wymieniałem poduszkę silnika wymieniłem ten właśnie czujnik i wszystko teraz jest ok Auto mi nie szarpie a obroty nie spadają tylko ładnie opadają.

Edytowane przez Legion44

Opublikowano
22 godziny temu, Legion44 napisał:

Koledzy niech ktoś z was sprawdzi sobie czujnik od sprzęgła odnośnie tych spadających obrotów u mnie minimalnie opadały a przy okazji gdy wymieniałem poduszkę silnika wymieniłem ten właśnie czujnik i wszystko teraz jest ok Auto mi nie szarpie a obroty nie spadają tylko ładnie opadają.

Obroty ci spadały po wysprzegleniu, do np 500 i przez parę sekund falowaly góra dół i dopiero się normowaly na te standardowe ok 750? czy inaczej to u cb wyglądało?

Edytowane przez RaaZZ

Opublikowano
27 minut temu, RaaZZ napisał:

Obroty ci spadały po wysprzegleniu, do np 500 i przez parę sekund falowaly góra dół i dopiero się normowaly na te standardowe ok 750? czy inaczej to u cb wyglądało?

Tak dokładnie u mnie przy wysprzęglaniu było odczuwalne takie szarpnięcie wtedy obroty spadały i się podnosiły ale jest jedno małe,, ale,, przy włączonej klimatyzacji obroty już nie spadały ale szarpnięcie było teraz czy klimatyzacja włączona czy nie obroty ładnie trzyma. 

Opublikowano
22 godziny temu, Legion44 napisał:

Tak dokładnie u mnie przy wysprzęglaniu było odczuwalne takie szarpnięcie wtedy obroty spadały i się podnosiły ale jest jedno małe,, ale,, przy włączonej klimatyzacji obroty już nie spadały ale szarpnięcie było teraz czy klimatyzacja włączona czy nie obroty ładnie trzyma. 

No ja mam bardzo podobnie, u mnie też na Klime jest wszystko ok. Chyba będę musiał spróbować wymienic ten czujnik ?

Edytowane przez RaaZZ

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

U mnie uspokoiło się po wymianie sondy lambda (bank 1), ale wymieniłem na jakąś "firmy krzak" i widzę, że pomału problem wraca

  • 1 rok później...
Opublikowano

Panowie a u mnie było tak . Rok jeździłem autem i wszystko było ok. Potem zauważyłem że mam pęknięty przewod podciśnienia wychodzący z gruszy podciśnienia. Dałem nowy i pojawił się problem falujących obrotów. Tzw przy wysprzeglaniu obroty spadają lekko poniżej 800, podbija je do 1100 i obroty wracają do normy . Dzieje się tak na zimnym silniku z 2-3 razy . Potem jak silnik się rozgrzeje problem znika.

Dla próby zdjalem ten przewód podcisnienia na 2 dni i narazie jest ok 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.