Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AFN - problem przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam taki problem. Nie występuje on zawsze ale jest dosyć denerwujący

Przy ostrej jeżdzie np. podczas "wyścigu" zadarza sie że obroty przy ok 3000 obr/min zacinają się na chwile. Gaz mam wciśniety do końca w tu nagle zonk bo on głupieje i przez ok sek nie przyspiesza. po tej chwili jedzie dalej jak należy

Przepływkę wymieniałem ok miesiąca temu

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy :?:

Opublikowano

zaworek n75,kierownice turbo,nastawnik ......

podepnij pod Vag'a i zrob diagnoze podczas jazdy .... powinno cos wypluc .... ;-)

Opublikowano
  • Autor

Tylko że to się dzieje niezmiernie rzadko :(

Opublikowano

Nastawnik ??? Co to część turbiny może???

Opublikowano

Nie.To część pompy wtryskowej.

Opublikowano

a więc mam taki sam problem, kiedyś z kolesiem podpielismy kompa jeździliśmy i nic nie wykryło, bo to się rzadko zdarza. jak narazie spokój ale piwron wie co to jest,

ps to jakaś przypadłość tego silnika.

Opublikowano

Nie przypadłośc tylko poprostu cos siada ;). N75 oby tylko lub turbina. Nastawnik to raczej nie.... Może jeszcze przepływomierz ale to jednak inne efekty daje.

Mi się wydaję że mam podobny problem. Czasami traci moc przy przyspieszaniu na sekundę może parę. Bardzo żadko się to zdarza. Ignoruję to narazie dopóki nie zacznie się to nasilać. Jak byłem w serwisie to chcieli mi regenrować turbinę :shock:. Ale od tamtej pory zrobiłem 500km i ich olałem - tak tragicznie jeszcze nie jest.

Opublikowano
  • Autor

Co to jest ten zawór N75 :?:

Opublikowano
Co to jest ten zawór N75

zawór do sterowania ciśnieniem turbo

Opublikowano
Co to jest ten zawór N75 :?:
twoj N75 jest z pewnoscia oki.one w 110 prawie nigdy nie padaja :wink:
Opublikowano

Myślę że JurekTCS, jak i ja wolelibyśmy żeby to był ten zaworek, więc cichosza... :lol: - N75 też lubi w naszych paść :mrgreen:

Zakładając, że to jednak turbinę będzie trzebe regenerować w niedalekiej przyszłości.

Czy w ogóle z tym można jeździć dalej jeśli jeszcze nie przeszkadza zbytnio w podróżowaniu? Nie ulegnie poważniejszemu uszkodzeniu turbina, później większe koszty itp?

Opublikowano
Myślę że JurekTCS, jak i ja wolelibyśmy żeby to był ten zaworek, więc cichosza... :lol: - N75 też lubi w naszych paść :mrgreen:

ok.juz nic nie mowie :wink: co za optymisci na forum :lol:

Opublikowano
  • Autor

Zgadza się.

Opublikowano

Czy w ogóle z tym można jeździć dalej jeśli jeszcze nie przeszkadza zbytnio w podróżowaniu? Nie ulegnie poważniejszemu uszkodzeniu turbina, później większe koszty itp?

generalnie jak nie mozna zdiagnozowac usterki bo poprostu bardzo sporadycznie wystepuje to albo jezdic caly czas z podpietym Vagiem :twisted: ,albo przezornie wymienic N75 i rozruszac kierownice (wyczyscic) i miec nadzieje ze to to albo jezdzic do momentu jak usterka zacznie sie nasilac badz cos sie wysra ..... :twisted:

P.S a moze trzeba jechac na diagnoze do jakiegos speca od TDI ..... czasami potrafia czynic cuda ;-)

Opublikowano
Zakładając, że to jednak turbinę będzie trzebe regenerować w niedalekiej przyszłości.

a czy nie jest tak, że gdy pada turbinka to wygląda na zapoconą ?

Zacinającego się N75 nie zobaczy się VAGiem :)

Opublikowano
Zakładając, że to jednak turbinę będzie trzebe regenerować w niedalekiej przyszłości.

a czy nie jest tak, że gdy pada turbinka to wygląda na zapoconą ?

Zacinającego się N75 nie zobaczy się VAGiem :)

Raczej nie jest zapocona bo z turbo nie bardzo jak ma wydostac sie olej na obudowe. Jak pada turbina to albo puszcza olej na strone chlodna albo na goraca gdzie zostaje spalony.

Przynajmniej mi tak sie wydaje.

Opublikowano

co to jest n75 i co to znaczy rozruszać turbine ręcznie co tam się czyści bo zabardzo sie nieznam a mam podobny problem

Opublikowano
co to jest n75 i co to znaczy rozruszać turbine ręcznie co tam się czyści bo zabardzo sie nieznam a mam podobny problem

U Ciebie nie ma kierownicy turbiny wiec to odpada. A zawor N75 jest od regulacji kierownicy w turbinie.

Opublikowano
co to jest n75 i co to znaczy rozruszać turbine ręcznie co tam się czyści bo zabardzo sie nieznam a mam podobny problem

n75.jpg

Przykładowy N75 inaczej solenoid (Cewka o kształcie cylindrycznym bez rdzenia. Charakteryzuje się tym, że pole magnetyczne wewnątrz solenoidu jest praktycznie jednorodne.) :mrgreen:

Opublikowano

U Ciebie nie ma kierownicy turbiny wiec to odpada.

chyba ze to silnik AHH ... ;-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.