Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek płynu hydraulicznego


mate0507

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Przy niedawno zakupionym aucie zaczęła odzywać się pompa wspomagania jak się okazało ubywa olej przekładniowy po jego uzupełnieniu cały układ chodzi prawidłowo jak gdyby nigdy nic. Gdy auto stoi wycieku jako takiego nie zauważam ale gdy pojeżdżę po mieści gdzie ruszam więcej kierownicą płynu ubywa sporo bo zaraz muszę go znowu dolewać. Auto oddawałem do mechanika który najpierw chciał regenerować pompę a później stwierdził że również przekładnia kierownicza jest do roboty i że będę musiał wydać 2500zł wysłał mi film gdzie widać wyciek.  

Dołączam zdjęcie oleju przekładniowego. 
39878855_719456538387626_7034919683660709888_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gość chce Cie skasować za robotę magla 2500 to zmień mechanika, kup używkę maglownice i po problemie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapie już z uszczelniaczy pewnie korozja się wdala. Jak chcesz kupić używke to szukaj z exeo lub regeneracja w 1000 razem z robocizną powinieneś się zamknąć. Pompy nie ruszaj bo pewnie jest sprawna tylko pilnuj płynu. Ten olej który lejesz nie nadaje się do wspomagania w audi. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za rady  a mógłbyś mi powiedzieć jaki olej powinienem dolewać ten ze zdjęcia kazał mi dolewać wspomniany mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ori. Przy tak dużym wycieku rób jak najszybciej przekładnie bo nie obejrzysz się a litr płynu na kilku zakrętach dolejesz. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj innego mechanika.

Koszt magla i pompy po regeneracji to ok 1 tys zl.

Płyn max 80zl.

To policzyć sobie ile on zarobi na Tobie przez ok 3h max pracy..

Magiel daj uzywke potem jak wyjdą cyrki zmienisz pompe.

Tutaj magiel jest na pewno do roboty pilnuj plynu byś miał pełno zawsze.

Masz innych mechaników w poblizu????

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się już na wizytę z wymianą maglownicy do warsztatu gdzie tym się specjalizują do miasta oddalonego ode mnie 40 km biorą 1100zł z maglownica po regenercji i robotą pozostaje tylko jakoś tam dojechać. Ten olej Hipol był zalewany cały 1l przez mechanika i taki mam kupiony do ewentualnego dolewania. Myślicie, że na tym oleju dam rade dojechać (większośc drogi to droga ekspresowa)? Czy szukać mechanika blizej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...