Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Odstająca tapicerka na desce rozdzielczej


gadi

Rekomendowane odpowiedzi

mam dokładnie tak samo - po obu stronach przednich słupków deska zawija się nieco (2-3 mm) i "wyłazi". No ale moje miało dzwon.... Z tym, że zauważyłem to nie po zakupie (dzwon był już wcześniej), a po 2 czy 3 latach. Może to spowodowane jest zaj...stym nagrzewaniem wnętrza autka i tego palstyku latem gdy świeci na niego słońce?

Ps. Kto z was wyjmował z autka deskę? jest jakaś możliwość poprawienia/przymocowania tych brzegów dechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjasniam problem.....

Pewnego pieknego dnia w lecie postanowilem umć swój samochód. Wymyłem go całego w środku i na zewnątrz a że była ładna pogoda to zostawiłem go na dworze żeby wysech ładnie. Pamietam ten dzien bo zaraz po tym wziałem aparat i zrobiłem zdjecie termometrowi bo na słońcu pokazywał troche ponad 50 C........

Gdy po około 2 godzinach chciałem odprowadzic samochód w cień przy otwarciu drzwi mało sie nie poparzyłem.... Nie wiem jaka była temperatura w środku ale to mogło być ponad 50 stopni. Zaraz po zajeciu miejsca za kierownica zauważyłem ze tapicerka deski rozdzilczej w okolicach słupka jest podgieta. Dobrze tylko że jest tak samo przy dwóch słupkach różnicy nie widać i tylko sprawne oko zawodowca może zauważyc że cos z tym jest nie tak.....

Moim zdaniem u Was było to samo, wysoka temperatura i materiał się zniekształcił.

Chyb jednak nie ma możliwości naprawy tego zniekształcenia, pozostaje jezdzić tak jak jest a jak komus bedzie naprawde przeszkadzało to niestety trzeba zmienić tą tapicerkę... :lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość poprawienia, przymocowania, przyklejenia tej tapicerki

Mam zamiar to przykleić a miedzy słupek a tą tapicerkę coś wcisnąć żeby nie wyszło na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej niuni też delikatnie wychodzi tapicerka ale tylko na przy lewym słupku. Kiedyś zobaczyłem to zjawisko w A4 mojego kolegi. Dokładnie w tym samym miejscu. Przyzwyczailiśmy się i specjalnie nam to nie przeszkadza. Nie próbowaliśmy tego przyklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby byl jakis dzwon bo raczej to niemozliwe w audi

Kolego dla Twojej informacji to jest wada większości pierwszych A4 Gdzieś kiedyś wyczytałem że jeśli ktoś dotrzymywał warunków gwarancji Audi wymieniało deskę na nową ale to tylko w trakcie trwania gwarancji itd A jeśli chodzi o poklejenie to trzeba wyjąć deską rozdzielczą i jest to do czego przykleić. Ale bez wyjącia będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz poodkręcać wszystko w środku jeśli masz troche pojęcia o tym to nie będzie większych problemów deska jest zapewne przymocowana po bokach i gdzieś pod podszybiem (na zewnątrz pod tym plastikiem od wycieraczek) powinny być jakieś śruby jak w większości samochodów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś opis jak wyjąć deską rozdzielczą w A4

daj sobie spokój już nie złozysz tego tak jak to fabryka zrobiła, ani nie wierzę że czegos się nie połamie przy tym zabiegu, moim zdaniem gra nie warta świeczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo... na gwarancje juz nie ma co liczyc raczej a zdejmowanie deski to chyba nie jest dobry pomysl. mysle ze moznaby posmarowac wewnetrzna czesc tego co odstaje jakas kropelka czy czyms wcisnac to do srodka i wepchnac tam cos na chwile zeby klej zlapal i po sprawie, ale nie wiem co tam w srodku u czy klej dobrze zlapie. mam zamiar sie za to zabrac w sobote wiec jak cos to napisze jak mi poszlo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagladalem do tej tapicerki i powiem wam ze: lipa, lipa, lipa... bynajmniej u mnie, bo tapicerka to odeszla nie tylko przy bokach ale i na calej dlugosci i nie ma tam zabardzo miejsca zeby ja przykleic i wyglada tak jakby siei skurczyla jakos... sam nie wiem. postaram sie do tego przyzwyczaic a jak sei nie da to bede kombinowal... aha jeszcze jedno... gdzie jest nadmuch na szybe przednia? tak na srodku tapicerki czy przy samej szybie tez cos jest bo to moze wlasnie ta przestrzen jest... ok bo cos kombinuje chyba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...