Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALT] Intensywny - nieprzyjemny zapach spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

silnik alt2.0

spaliny mają bardzo intensywny zapach - chyba ponad miare.

czy moze to byc objaw zuzycia silnika labo niewlasciwej eksploatacji?

auto przejechalo 123 tys km

pozdrawiam

Opublikowano

Hej!

Nazwa tematu koks :decayed: Nieprzyjemny zapach spalin to przeważnie spalony lub nie do końca spalony olej. Jeśli faktycznie śmierdzi tam poszukałbym przyczyny, raczej nic innego.

Opublikowano

Możliwe, że przelewa paliwem, lub nie spala do końca mieszanki. Sprawdź sondę lambda.

Opublikowano
  • Autor

piękne dzięki sprawdzę

pozdro

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

kolego, jesli masz silnik ALT 2.0 tak jak ja, to na 80% znam przyczyne smrodu spalin w kabinie. a mianowicie: rurki od odmy idace do przeplywomierza sa zrobione z gumy i lubia pekac. sprawdz to zdejmujac plastikowa oslonke na srodku silnika- ta z napisem 2.0 20v. Jest na zaczepy wiec po prostu mocniej pociagnij i tam bedziesz mial te rurki. popatrz dokladnie i sprawdz ktore sa popekane. nie radze szukac ich bo tanie nie sa. wez bardzo dobra tasme i to obklej dokladnie. i bedzie po problemie:)

Opublikowano

rurki od odmy idace do przeplywomierza sa zrobione z gumy i lubia pekac. sprawdz to zdejmujac plastikowa oslonke na srodku silnika- ta z napisem 2.0 20v. nie radze szukac ich bo tanie nie sa. wez bardzo dobra tasme i to obklej dokladnie.

jesli to rurki od odmy-to z biegiem czasu(zazwyczaj kilku miesiecy) trzeba bedzie zabieg powtorzyc,bo opary olejowe,jakie "krążą" w układzie wentylacyjnym komory olejowej (odma i rurki prowadzace do dolotu)spowoduja odklejanie sie tasmy-przerabialem to w swoim silniku,mialem popekany gumowy trojnik ,laczący te wszystkie rurki od wentylacji i odmy i tasma odeszla,taśma po prostu przepuści te opary,moze lepiej poszukac z innego auta(VW np),lub zapłacic,ja za taki trójnik zapłaciłem jakies grosze (w salonie VW),wiec i te rurki bardzo drogie nie będą
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

kupiłem rurki i wszystko ok

Opublikowano

kupiłem rurki i wszystko ok

mozesz wskazac na zalaczonym obrazku ktore rurki wymieniles?

2ccaf5db82140a56m.png

Opublikowano

hehe gregorypeck :notworthy:

masz racje, moze u nas tez coś jest z tymi "elementami" co kolega sianoz kupił i poprawi to stan pracy naszego ALT

Opublikowano

BTW: dzisiaj jakis gorący dzien na forum ;)

Zauwazyles moze ostatnio ten wzrost aktywnosci wlascicieli ALT'ow? Ciekawe dlaczego :mysli:

Albo coraz wiecej ludzi je kupuje albo coraz czesciej nawalają :disgust:

Mysle jednak ze to pierwsze ;)

Opublikowano

hehe ... obyś się mylił z ta awaryjnością ....

Pozdrawiam ... :hi:[br]Dopisany: 15 Grudzień 2009, 18:35_________________________________________________a co do częsci jakie wymienił sianoz to jednymi z nich są:

łańcuszek i napinacz.

Opublikowano

laczenie w elemencie nr 11. to jest gumowe i sie wali

Opublikowano

laczenie w elemencie nr 11. to jest gumowe i sie wali

to gumowe , czyli to co na rysunku kieruje się do dołu i nie ma przypisanej kolejnej części ??

Opublikowano

laczenie w elemencie nr 11. to jest gumowe i sie wali

to gumowe , czyli to co na rysunku kieruje się do dołu i nie ma przypisanej kolejnej części ??

miedzy innymi. po drugiej stronie tez peka. powiedz konkretnie czemu o to pytasz, to moze konkretnie Ci pomoge.

Opublikowano

podczas ostatniej wymieny odmy i czwórnika, nie widziałem nic innego popękanego...

wiec teraz postaram sie zwrócić uwagę również na ten wężyk ...

a jak na racie oprócz tego, że bierze "troche" oleju jest oki ,

ale dzięki ze pytasz :hi:

Opublikowano

te troche oleju to normalny objaw :) a co do laczen to pierw otworz maske i zdejmij ta plastikowa atrape. powiedz komus zeby gazowal i w ten sposob pieknie bedzie widac gdzie ten przedmuch jest.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.