Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi nie odpala po odstaniu za 1 razem


Kamila4b718

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim A4 B7. Po założeniu gazu (kilka dni lub od razu) samochod po odstaniu 20h nie chce odpalić za 1 razem. Zdarzalo sie to tez po kilku godzinach raz lub dwa. Na codziennych odpaleniach w ciagu dnia nic sie nie dzieje, jezdzi normalnie. Na 1 odpaleniu mozna kręcic ile sie chce początkowo jakby chcial złapać obrotomierz sie podnosi ale to nic nie daje. Natomiast za drugim odpala bez problemu, aczkolwiek mam wrazenie ze przez pierwsze 2-3 sekundy nie pracuje ten silnik idealnie rowno. Oddalem do gazownika na gwarancje, wymienil wtryski, reduktor, sterownik od gazu i nic. Mowi ze spuscil gaz z ukladu i tez nic. Jednego dnia pojechalem do pracy 15 km i po powrocie po dobie odpalil normalnie. Warsztat załozyl instalacje na częściach STAG nie pamietam dokladnie jakich bo książke serwisową mam w samochodzie ktory stoi w warsztacie. Warsztat po ponad tygodniu roznych prob rozklada ręce, co moze być przyczyną takiego zachowania ? Warsztat twierdzi ze nie jest to wina instalacji LPG

Edytowane przez Kamila4b718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2018 o 16:46, Kamila4b718 napisał:

Warsztat twierdzi ze nie jest to wina instalacji LPG

Zabierz z warsztatu, niech odepna ECU, wyjeździj i zakręc LPG na butli. Pojeździj na benzynce z 50km. Jak się poprawi odpalanie to nie mają racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to puszcza reduktor i jest zbyt bogata mieszkania  w momencie palenia ( po dłuższym postoju ) 

Dlatego zalewa układ i nie pali od strzału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jak z kwestią poprawnego podłączenia + po stacyjce?? Jeśli źle podłączony, na benzynie też będą jaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem filtr paliwa, i problem ustal natomiast pojawił się na nowym  filtrze problem taki ze po odpaleniu słychać swojego rodzaju brzeczenie z filtra paliwa ale i jakby z baku z pompki. Wygląda to tak jakby filtr przenosił rezonans na bak i pompke. Jest możliwe ze filtr manna jest uszkodzony ? Czy może to wysiadajaca pompka ?. Przy przekreceniu stacyjki jak pompka pracuje nir ma problemu. Dopiero jak paliwo zaczyna krążyć i przepływac filtrem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...