Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wskaźnik temperatury - dziwne zachowanie


przemoo

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.mam podobny problem. w mojej a4 b5 1.9 tdi 110km jest tak ze na klimie pokazuje temp silnika 90 stopni(kod 51) a zegar od temp na liczniku pokazuje zaledwie 65 po jakims czasie i przejechaniu kilkunastu kilometrówpodchodzi pod 90. tym samym ogrzewanie zaczyna grzac po jakiejs godzinie od uruchomienia silnika. Autem jezdze od 2 tygoni (3tys, km) nie ma róznicy czy jade po warszawie w korkach czy w trasie. na brak ogrzewania obstawiam termostat ale o co chodzi ze strzałką temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem klimatronik pokazuje wyższa temperature niż wskaźnik, tzn szybciej pokazuje temp. pracy silnika niz sam wskażnik, po nagrzaniu do temp. roboczej wskazanie z klimatroniku i wskaźnika mniejwięcej sie równoważą. Co do samego ogrzewania to trudno powiedzieć, ciepłe powietrze powinno być po kilku minutach, kolo 10min. podepnij go i zobacz, moze jakieś błędy wywali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat i czujnik do sprawdzenia ew. do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Jeżeli chodzi o kody to nie patrz na 51 bo on nawet na nie odpalonym silniku po kilkunastu minutach dojdzie do 90* Temperaturę sprawdzaj na 49.

Zgadza się kanał 49,a po przekroczeniu 80* wskazówka na blacie idzie na 90*, a jeżeli chodzi o ogrzewanie to prawdopodobnie zapowietrzony układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...