Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 TDI BLB - Prośba o analizę logów PD i turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich po długiej przerwie. Mam problem ze swoim A4 B7 2.0 TDI BLB. Mam problem z odpaleniem auta na gorącym silniku, musi kilka sekund pokręcić aż załapie.Na zimnym zaś czasami odpali od strzała a czasami też ma trudności. Oczywiście występuje bujanie budy na biegu jałowym. Do tego w granicach 1600/2000 lubi sobie czasami poszarpać. Geometrie oraz egr wraz z kolektorem został wyczyszczony , i nadal bez poprawy. Do tych wszystkich objawów dochodzi również zwiększone spalanie bo przy delikatnej jeździe wychodzi 6/6,5l a przy normalnej 7,5/8l. Co do mocy to mogło by być lepiej, ma bardzo mułowaty dół , powyżej 2000/rpm dostaje niezłego buta i jedzie w miarę dobrze ale nie na 140km. Synchro ustawione na 0.0. Wymieniłem filtra paliwa, powietrza też bez zmiany. Cofające paliwo również wykluczam bo specjalnie tymczasowo założyłem przezroczyste węże po między filtrem a vacum. Piny na kostkach PD również dogięte i też żadnej różnicy nie zrobiło.Zdaje mi się że niestety albo vacum siada lub pompki .Poniżej zamieszczam logi.

003,008,011 kilka prób.

https://log.malonetuning.com/chart/238786

BS: 003

https://log.malonetuning.com/chart/238789

BS:011

https://log.malonetuning.com/chart/238790

Grupa 13:

https://log.malonetuning.com/chart/238791

Grupa 23 na postoju.

https://log.malonetuning.com/chart/238792

Grupa 23 na postoju, około 2800/3000rpm i na końcu logowania odpuszczenie gazu.

https://log.malonetuning.com/chart/238793

 

 

 

 

 

Edytowane przez PatrykB7

Opublikowano

 

Opublikowano
  • Autor

Poprawiłem linki do logów powyżej, mam nadzieję że teraz będzie wszystko w porządku.

Opublikowano

Do zmierzenia ciśnienie paliwa na vacum bo bip-y to jakiś dramat, egr się blokuje i turbo na początku przeładowuje.

Opublikowano

@Tracer39, zapamiętaj, że te silniki 2.0 i 1.9 w modelach B7 mają inne granice BIP niż 1.9 AVF/AWX itp... ta granica to ok +-100 jednostek... Jakby nie było paliwa, to by nie osiągnął odpowiedniej dynamiki spalin, turbo by tak nie pompowało, a jemu przeładowuje...

EGR wygląda jakby zaślepiony, ciągle max dawka zasysanego powietrza w trybie BS... Nie wywala Ci błędu żadnego ? Tam masz egr elektroniczny ?

Ja bym tu zrobił pierwsze co czyszczenie geometrii, żeby to przeładowanie zniwelować, dopiero po tym ponowne logi do analizy...

VAC-um można łatwo wykluczyć, zmiwrz ciśnienie jak kolega wyżej podpowiada i będzie wszystko jasne...

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.