Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Silnik stracił moc


turus123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio silnik w trakcie jazdy stracił moc, ciężko było przyspieszyć, wcześniej żadnych objawów. Przejechałem tak około 20 km zatrzymałem się zgasiłem silnik na 15 min. Po uruchomieniu problemy znikły. Przejechałem po tym zdarzeniu ponad 200km i jak narazie jest oki.

Czy coś zaczyna się dziać ???

warnwarn.gifUżywamy wyszukiwarki, nazywamy wątki zgodnie z regulaminem forum (ten poprawiony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyles klasycznego notlauf'a. Prwadopodobnie z powodu zapieczonych kierownic czujnik wykryl za wysokie cisnienie w dolocie i odlaczyl doladowanie. Po ponownym uruchomieniu silnika, wszystko wrocilo do normy. Jesli problem nie powrocil, to znaczy ze jest jeszcze czas na czyszczenie turbo. Propozycja jest taka, zebys udal sie z nim do jakiegos serwisu turbosprezarek i zeby sprawdzili jej stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem tak około 20 km zatrzymałem się zgasiłem silnik na 15 min. Po uruchomieniu problemy znikły. Przejechałem po tym zdarzeniu ponad 200km i jak narazie jest oki.

Czy coś zaczyna się dziać ???

sęk w tym, że ta usterka występuje niezależnie od przebiegu, możesz przejechać i 1000 km i eśli nie butujesz silnikowi to ona się nie pojawi, silnik wtedy odczuje notlaufa kiedy znowu przekroczysz około 3200 obrotów na ostatnim biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co za przyjemność z jazdy bez butowania raz na czas....... niech ktoś Ci sprawdzi turbinę w jakiej jest kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos podobnego ;(.silnik stracil moc po ponownym wlaczeniu wszytko bylo oki.pojechalem do mechanika i podpiol mi kompa.zadnych bledow nie wykazal.teraz dostaje czesciej buta i jest oki.moze mu przeszlo. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że raz na jakiś czas trzeba przegonić autko

wskazane,

poczytaj też we faq silników diesla " 10 przykazań"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...