Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanie silnika


andre44

Rekomendowane odpowiedzi

Może spadnie na mnie fala krytyki, ale mam ten sam motor i napęd więc się wypowiem.
Powodzenia w zrzucaniu miski olejowej w ponad 20 letnim 1.8T Quattro AEB , tak o, na wszelki wypadek ... Ogólnie kibicuje, ale litości
Ja bym na Twoim miejscu odpuścił , zalej właściwy olej, pojeździj chwile, zalej drugi raz, pojeździj chwile zalej i 3 raz, aż olej nie będzie czarny jak smoła zaraz po wymianie.
Jeśli to nie pomoże, wtedy płukanie silnika.
Jeśli to nie pomoże wtedy ew. myśl o zrzucaniu miski .
Ale to tylko moja opinia, nie jestem mechanikiem.
Albo od razu po 1 wymianie jeśli widzisz że dalej słabo - przepłucz i zalej właściwy olej. Może być przecież i tak że po 1 wymianie, wszystko wróci do normy.

Edytowane przez mat36cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając problemy 1.8T z tak zwanym "oil sludge" zdecydowanie lepiej zdjąć miskę i zajrzeć do smoka. Sprawny mechanik poradzi sobie bez problemu. Ważne aby nie nawalić na łączenie miski dużej ilości silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2018 o 18:43, radi88PL napisał:

Znając problemy 1.8T z tak zwanym "oil sludge" zdecydowanie lepiej zdjąć miskę i zajrzeć do smoka. Sprawny mechanik poradzi sobie bez problemu. Ważne aby nie nawalić na łączenie miski dużej ilości silikonu.

sprawny mechanik sobie poradzi z wszystkim bez problemu - tylko kasa misiu kasa : ) Lepiej chyba spróbować samemu to co opisywałem ja czy inni.
Oddawać macherom i kasę wydawać zawsze jest łatwo. A  macher tam się będzie przejmował czy da dużo czy mało sylikonu... Zrobi jak uważa, byle szybciej :) 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...