Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd żarówek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak pisał kolega wyżej nie musisz wyjmować lamp, jest dostęp do tych żarówek od tyłu lampy, wymień je na p21w i zobacz co będzie się działo.  

Opublikowano
  • Autor

Siema dobralem sie do tego przez wolne i sprawa wyglada tak. 

Ktos zmienił setyjne lampy na bixenon i tutaj zaczynaja sie jaja, bo przykladowo bez wlaczonych świateł nie jestem w stanie mrugać dlugimi swiatlami, dopierro jak zalacze mijania, to dzialaja mi dlugie. 

Zarowka ze zdjecia posiada oznaczenie p21w tylko wyglada inaczej. 

Rozmawialem z kumplem i powiedzial ze trzeba wlutowac rezystor i to zalatwi sprawe z komunikatem o spalonych zarowkach. 

Ale zostanie sprawa z brakiem swiatel dlugich... 

Jesli wlutuje ten rezystor i zadziala to dam znać. 

  • 3 lata później...
Opublikowano

Podepnę się pod temat.

Czy to normalne, że przy spalonym DRL (zwykła żarówka) nie wywala mi żadnego błędu na FISie?

Opublikowano
16 minut temu, Damlok24 napisał:

Podepnę się pod temat.

Czy to normalne, że przy spalonym DRL (zwykła żarówka) nie wywala mi żadnego błędu na FISie?

Nie, normalnie powinien pojawić się komunikat.

Opublikowano
6 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie, normalnie powinien pojawić się komunikat.

Hmm, a martwić się tym faktem, że się nie pojawił?

Opublikowano

Pewny jesteś, że jest spalona?

Opublikowano
8 minut temu, Muskel1 napisał:

Pewny jesteś, że jest spalona?

100% 

Teraz jeszcze wyciągnąłem drugą (tą sprawną, bo lepszy dostęp) i włączyłem auto na zapłon gdzie normalnie DRL się świecą. Dalej zero błędów.

Może ktoś to wyłączył z komputera. Sprawdzę za jakiś czas.

Opublikowano

Nie da się tego wyłączyć kodowaniem. Miałeś fabrycznie bixenon czy może je ktoś dołożył? Czy druga strona świeci?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
10 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie da się tego wyłączyć kodowaniem. Miałeś fabrycznie bixenon czy może je ktoś dołożył? Czy druga strona świeci?

Druga strona DRL świeci normalnie.

Wydaje mi się, że jest oryginalnie bixenon. Po czym poznać to, że jest dołożony?

Opublikowano

Po wlepce. Wrzuć zdjęcie po kodach wyposażenia poznasz. 

Opublikowano

IMG_20200923_224532.thumb.jpg.d9ef79a0a76bad1fa1cdf55187bdbe49.jpg

Opublikowano

8Q3- xenon z automatycznym samopoziomowaniem. Czyli miałeś fabrycznie.

Opublikowano

W takim razie dalej nie wiadomo dlaczego nie ma błędu spalonej żarówki. Zakupie jakieś ledy i sprawdzę co będzie ?

Opublikowano

Spójrz pod maską na instalację idącą  do lamp lub pod dekielkami w lampach. Może ktoś przed Tobą już tam grzebał i dołożył jakieś rezystory bo miał led. 

Opublikowano
1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Spójrz pod maską na instalację idącą  do lamp lub pod dekielkami w lampach. Może ktoś przed Tobą już tam grzebał i dołożył jakieś rezystory bo miał led. 

Właśnie jak tam patrzyłem to wszystko wygląda fabrycznie. Może coś nawaliło w module i nie wykrywa spalonej żarówki. Nie będę tego dociekał, bo z tym wykrywaniem spalonej żarówki to same problemy są.

Opublikowano

No Pany,

Zamówiłem zwykle ledy i wszystko działa, zero błędów na wyświetlaczu o dziwo.

O takie: https://allegro.pl/oferta/zarowka-dioda-ba15s-p21w-3xsmd5050-biala-lb060-kpl-8939069712

Żarówki nie świecą super mocno, ale nie na tym mi zależało. Może zmienię na inne w przyszłości.

Btw stara żarówka się chyba nie spaliła, a stopił się w niej ten styk z tyłu, ale to chyba nie ma nic do rzeczy.

Ciekawe jednej jest to, że montując ledy w drzwi musiałem zostawić zwykłe żarówki w tych czerwonych lampkach w drzwiach, bo inaczej ledy mrugnęły na sekundę i gasły po otwarciu drzwi.

JBC to takie ledy w drzwi, świecą fajnie: https://allegro.pl/oferta/zarowki-led-osram-12v-w5w-9xsmd2835-biala-lb021kpl-8831136503

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.