Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd żarówek


iwan92

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisał kolega wyżej nie musisz wyjmować lamp, jest dostęp do tych żarówek od tyłu lampy, wymień je na p21w i zobacz co będzie się działo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema dobralem sie do tego przez wolne i sprawa wyglada tak. 

Ktos zmienił setyjne lampy na bixenon i tutaj zaczynaja sie jaja, bo przykladowo bez wlaczonych świateł nie jestem w stanie mrugać dlugimi swiatlami, dopierro jak zalacze mijania, to dzialaja mi dlugie. 

Zarowka ze zdjecia posiada oznaczenie p21w tylko wyglada inaczej. 

Rozmawialem z kumplem i powiedzial ze trzeba wlutowac rezystor i to zalatwi sprawe z komunikatem o spalonych zarowkach. 

Ale zostanie sprawa z brakiem swiatel dlugich... 

Jesli wlutuje ten rezystor i zadziala to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Czy to normalne, że przy spalonym DRL (zwykła żarówka) nie wywala mi żadnego błędu na FISie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Damlok24 napisał:

Podepnę się pod temat.

Czy to normalne, że przy spalonym DRL (zwykła żarówka) nie wywala mi żadnego błędu na FISie?

Nie, normalnie powinien pojawić się komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie, normalnie powinien pojawić się komunikat.

Hmm, a martwić się tym faktem, że się nie pojawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Pewny jesteś, że jest spalona?

100% 

Teraz jeszcze wyciągnąłem drugą (tą sprawną, bo lepszy dostęp) i włączyłem auto na zapłon gdzie normalnie DRL się świecą. Dalej zero błędów.

Może ktoś to wyłączył z komputera. Sprawdzę za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego wyłączyć kodowaniem. Miałeś fabrycznie bixenon czy może je ktoś dołożył? Czy druga strona świeci?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie da się tego wyłączyć kodowaniem. Miałeś fabrycznie bixenon czy może je ktoś dołożył? Czy druga strona świeci?

Druga strona DRL świeci normalnie.

Wydaje mi się, że jest oryginalnie bixenon. Po czym poznać to, że jest dołożony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dalej nie wiadomo dlaczego nie ma błędu spalonej żarówki. Zakupie jakieś ledy i sprawdzę co będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz pod maską na instalację idącą  do lamp lub pod dekielkami w lampach. Może ktoś przed Tobą już tam grzebał i dołożył jakieś rezystory bo miał led. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Spójrz pod maską na instalację idącą  do lamp lub pod dekielkami w lampach. Może ktoś przed Tobą już tam grzebał i dołożył jakieś rezystory bo miał led. 

Właśnie jak tam patrzyłem to wszystko wygląda fabrycznie. Może coś nawaliło w module i nie wykrywa spalonej żarówki. Nie będę tego dociekał, bo z tym wykrywaniem spalonej żarówki to same problemy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Pany,

Zamówiłem zwykle ledy i wszystko działa, zero błędów na wyświetlaczu o dziwo.

O takie: https://allegro.pl/oferta/zarowka-dioda-ba15s-p21w-3xsmd5050-biala-lb060-kpl-8939069712

Żarówki nie świecą super mocno, ale nie na tym mi zależało. Może zmienię na inne w przyszłości.

Btw stara żarówka się chyba nie spaliła, a stopił się w niej ten styk z tyłu, ale to chyba nie ma nic do rzeczy.

Ciekawe jednej jest to, że montując ledy w drzwi musiałem zostawić zwykłe żarówki w tych czerwonych lampkach w drzwiach, bo inaczej ledy mrugnęły na sekundę i gasły po otwarciu drzwi.

JBC to takie ledy w drzwi, świecą fajnie: https://allegro.pl/oferta/zarowki-led-osram-12v-w5w-9xsmd2835-biala-lb021kpl-8831136503

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...