Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana turbiny bfb do bex


Lukasz Stanislawczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazlem informacji na ten trmat wiec pisze zapytanie.

Zaczynajac od poczatku. A4b6 1.8t bfb 163km quattro.

Czeka mnie regeneracja lub wymiana turbo. W planach mam modyfikacje natomiast nie zrobie wszystkiego za jednym razem (finanse). Chce zrobic najpkerw porzadek w silniku no ale niestety moja k03-029 juz nie daje rady.

Chcialbym zastapic ja k03-073. I tu moje pytanie. Czy moge ja podmienic i nie ingerowac w oprporamowanie auta ? Aby byla dalej seria. W pozniejszym okresie dojdzie IC frontowy oraz wieksze wtryski.

Jednym zdaniem chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu czyli: moglbym rozpoczac modyfikacje usuwajac jednoczesnie usterke.

Czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukasz, bo internet aż kipi od info na ten temat. Turbo pasuje p&p i po zmianie nic nie musisz dłubać w sofcie do czasu planowanego chipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sprawy gabarytowe i mocowania podłączenia to wiem, że pasuje. chodziło mi o ingerencje w soft. Czy trzeba cos na nowo programować aby działało poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic zmieniać. Turbo będzie dmuchać tyle ile ma zadane w sterowniku. Jak myślisz o mocach powyżej 230 koni to lepiej zainwestować w hybrydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest druga opcja.

 

Mam w swoim miescie goscia (Szczecin), który za regeneracje, wycięcie CNC jakiegos otworu (nie znam sie dokładnie na takich modyfikacjach turbin choc troche czytałem) wstawia wieksze koło kompresji oraz wirnik.

W sumie chce za to jakies 1100-1200 pln łącznie z regeneracja na mojej turbinie. Nie wiem na ile jest to prawdziwe bo cena dosyć niska.

Macie może jakiś dobrych tunerów, którzy przerabiaja serie na hybryde ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...