Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czy to jest prawidłowe działanie termostatu ?


A.M.D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chyba coś jest nie tak opisze jaki działa termostat w aucie który wymieniłem na nowy zamiennik firmy mtm auto parts za 35 zeta otóż pop przejechaniu 10km ma równe 90 stopni przy prędkości 90km/h (wydaje mi się ze chyba trochę za dużo tych kilometrów) druga sprawa to przy prędkości 170, 180km/h temperatura spada z 90 stopni na 70, 75 stopni później po zmniejszeniu prędkości z powrotem na 90 stopni.

czy to jest prawidłowe działanie? Jeżeli nie to jak powinien zachowywać się termostat dobrze działający

czy jak to się mówi skąpy płaci dwa razy czyli ten mtm za 35zeta to złom i trzeba kupić oryginał.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok poprostu podczas szybkiej jazdy ped powietrza schladza chlodnice i dlatego temperatura spada a 90 stopni to normalna temperatura pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturka jest ok i dlatego tak spada z szybszą prędkością.Termostat widze nie jest nowy,ale niech służy jak najdłużej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w 1.6 ale w 1.8 temperature uzyskuje po przejechaniu max 6 km (-10 na dworze)

miałem taki przypadek, że temperatura spadała nawet do 60`po przekroczeniu 3tys obrotów . wadliwy był nowy nieorginalny termostat, który miał bardzo cienką sprężynkę . kupiłem ori w sklepie skody 48zł i jest :kox:[br]Dopisany: 25 Luty 2009, 17:37_________________________________________________ps. skąpy płaci dwa razy :thumbdown:[br]Dopisany: 25 Luty 2009, 17:39_________________________________________________http://www.allegro.pl/item561229185_termostat_oryginal_vw_audi_skoda_seat_benzyna.html

tu masz linka do termostatu który kupiłem

na pewno wyjdzie taniej niż w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten termostat napewno szwankuje. Prędkość nie ma nic wspólnego ze spadkiem temperatury.Ja mojego przytrzymałem kiedyś przez 2 godziny na 190 km/h a temperatura ani nie drgnęła non stop 90 na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina termostatu. Nie powinna Ci spaść temperatura przy tak dużej prędkości. Przecież silnik pracuje na dużych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem ze z tym termostatem jest coś nie tak stąd moje pytanie na forum a tak na marginesie to wiadomo ze jest to zamiennik trzeba się liczyć z tym ze nie będzie działał 5, 10 lat bezproblemowo jak oryginał ale on w zasadzie w ogóle nie zadziałał tak jak trzeba :angry:

a jak z reklamacją są szanse zwrotu kasy lub wymiana towaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie caly czas ma byc 90 plus minus 2 stopnie choc by nie wiem, co sie dzialo, termostat jest padniety, w innych wozach tak jest ze im szybciej jedziesz tym wiekszy ped powietrza i zchladza chlodnice, ale w a4 caly czas ma byc 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i wymienią ci termostat ale na taki sam . jak nie kupisz ori to licz się z tym że i trzeci raz będziesz wylewał płyn chłodniczy i kupował termostat. :thumbdown:

ja też kupiłem nowy zamiennik i od razu była z nim lipa !!!

kup ori raz wymienisz i będziesz miał spokój . polecam z tego linka co wyżej podałem, lub w skodzie . jest identyczny a cena dwa razy niższa niż w ASO :good: do tego płyn g12+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp silnika powinna byc stała, niewazne czy -10 czy 200 km/h ma byc 90, przy takiej temp sprawnosci silnika wynosi maximum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka macie temperaturę na klimatronicu kanał 51?bo ja nawet 104c,a na desce bite 90 c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka macie temperaturę na klimatronicu kanał 51?bo ja nawet 104c,a na desce bite 90 c

Sprecyzuj kogo pytasz bo zaraz zrobi się zamieszanie co do wskazań. Nie każdy ma to samo na kanale 51 (to co tam jest pokazywane zdaję się że zależy to od rocznika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam np.A.M.D Tom A4 Narcyz 35 matthiess rebeliant26 lelak - loco87,Dibo,maniek598 (inny silnik ale ok) chodzi mi głównie o silnik 1,6 adp :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...