Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B5 - montaż fabrycznego radia - problem!


LizakB5

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od miesiąca główkuję się z audio w moim s4 b5. Mam wersje bez fabrycznego radia. Dotychczas jeździłem na jakimś pioneerze i było wszystko okej(grał przód i tył). Nadażyła się okazja żeby zakupić kompletną konsole 2din i podczas montażu napotkałem problem - wpinając się dwiema kostkami ISO(czarna i brązowa) głos wydobywał się tylko z przodu. Nie mam oryginalnie kostki mini-iso ani wzmacniacza. Mianowicie mam dwa pytania:

1. Jak ma wyglądać fabrycznie czarna kostka iso? Chciałbym żeby radio uruchamiało się przy przekręceniu kluczyka i wyłączało się po wyciągnięciu kluczyka. Zauwazyłem, że brakuje u mnie plusa po stacyjce, już go poprowadziłem tylko nie wiem gdzie go mam dokładnie wpiąć i czy gdzieś jeszcze coś musze dołozyc?

dwa.jpg

 

2. Pytanie, z którym męczę się już miesiąc czasu. Nie wiem jak uruchomić tylne głośniki podczas gdy nie posiadam oryginalnego wzmaka i chce to odpalić na oryginalnym radiu symphony. Mam jakiegoś wzmaka w bagażniku. Kupiłem przejściówke mini iso - cinch aby podpiąc wzmaka. Wpiąłem tylne głośniki do brązowej kostki ISO:raz.jpg

Następnie wszystko podpiąłem do radia:

2.jpg

1.jpg3.jpg

Niebieski kabel to kabel od załączania wzmacniacza(remote)

Wzmacniacz tylko podpiąłem do akumulatora i niby wzmacniacz działa:

4.jpg5.jpg

 

Jak zakupiłem samochód to w bagażniku pod wzmacniacz był podpięty jakiś duży subwoofer, który wraz z radiem pioneer działał czyli wzmacniacz jak najbardziej jest w porządku. Dobrze podpięty mam ten wzmacniacz? Jestem w tym zielony ale za wszelką cenę chce doprowadzić to do ładu.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez LizakB5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze już jakis czas od założenia tematu ale mam identyczny problem. Mam tylko dwie kostki, identyczny układ pinów i bez mini iso i suba. Mógłbyś powiedzieć jak to u ciebie wyglada? U mnie na nie ori radiu grały wszystkie głośniki a po wsadzeniu symphony tylko przód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo symphony ma tylko końcówkę mocy na na 2 głośniki , tył zawsze jest napędzany ze wzmacniacza w subwooferze 

możesz zrobić druta i zmostkować przód z tyłem ale trzeba pilnować impedancji głośników i policzyć ile wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Symphony obsługuje tylko 4 Ohm więc jak zmostkuje (zakładając, że ma oryginalne głośniki mające 4 Ohm) uzyska na wejściu 2 Ohm. To może doprowadzić do grzania się radia lub w najgorszym wypadku spalenia końcówki mocy. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez napisałem że trzeba policzyć i można szeregowo podpiąć wtedy uzyskamy 8 ohm - tak czy siak to drutowanie.

 

Najlepoej dołożyć wzmacniacz i wykorzystać wyjście liniowe jak fabryka zrobiła i tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wstawić nie OEM radio  DIN2, które i tak ma już wszystkie 4 kanały w kostce ISO. Symphony to w dzisiejszych czasach już trochę perzeżytek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz zasila tylne głośniki i subwoofer.  Dostaje on sygnał z radia do wzbudzenia (czyli uruchomienia się gdy radio zostanie uruchomione) oraz sygnał dżwiękowy dla głośników po wyjściu liniowym, który musi wzmocnić. Te przewody znajdują się w kostce mini iso i idą z radia do wzmacniacza. Oprucz tedo wzmacniacz potrzebuje jeszcze masę i stałe 12V z bezpiecznika z przodu którego musisz dołożyć i podpiąć pod zacisk 30 w puszce bezpieczników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tu o oryginalnym wzmacniaczu i subwooferze, które były stosowane w Twoim modelu. Chyba, że ty masz na myśli dołołenie nie oryginalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zasada podłączenia podobna tylko przekroje poprzeczne przewodów i zabezpieczenie inne. Musisz szukać 4ro kanałowego wzmaka. Tylne głośniki podepniesz do kanału 1 i 2 a subwoofer do zmostkowanego 3 i 4. 

Problem w tym, że te oryginalne głośniki w drzwiach jakością nie grzeszą więc może pomyśl nad podmianą na lepsze. Jeżeli już z tyłu wymienisz to z przodu też należało by coś lepszego wstawić. Musisz szukać na przód takie, które mają impedancje 4 Ohm jeżeli mają być zasilane bezpośrednio z radia. . Do tyłu będzie prościej dobrać bo większość wzmacniaczy obsługuje 2 i nawet 1 Ohm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...