Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd P219600 pacjent A4 B8 2.0 tdi CAHA


CzarnyAudiA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjent jak w opisie A4 B8 2.0tdi CAHA bład P219600 (czujnik lambda 1, bank 1 ,bogata mieszanka). Panowie czyściłem egr i przepustnice i pomogło błąd zniknął ale po 200-250km zapalił się znowu check błąd ten sam.  Moje pytanie czy miał ktoś z tym problemy i zna ktoś co może być przyczyna i za co sie zabrac??? sonda czy Egr już wyziewa ducha??? Auto jeździ normalnie nie muli nie dymi, jedynie może delikatnie większe spalanie się zrobiło. Auto z 2008r 160tys ori przebieg polski salon. Wiem ze na pewno był jakiś temat z tym związany ale nie mogłem znaleźć konkretów. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może poratują Cię te wpisy :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3045783.html

https://forums.ross-tech.com/showthread.php?1546-2009-Passat-2-0-TDI-(UK)-P2196-000-Signal-too-High-(Rich)

Z tego, co pamiętam, czytając wątki o sondzie lambda w dieslu i błędzie zbyt bogatej mieszanki, wymiana jest właśnie rozwiązaniem problemu. 

Oczywiście, zważając na niemały koszt nowego tego czujnika, upewniłbym się, co prawidłowego działania podzespołów, mających wpływ na proporcje paliwo/powietrze. Myślę jednak, że takie nieprawidłowe działanie tych podzespołów, powinno zostać zgłoszone przez sterownik silnika (w postaci błędu/błędów), co z kolei prowadzi raczej do wniosku, o uszkodzeniu sondy. Nie namawiam jednak na jej nie przemyślaną wymianę :) 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ale przeglądałem to już. Dlatego szukam kogoś kto miał taki problem bądź podobny w tym motorze. A w tym przypadku nie koniecznie może być sonda aczkolwiek możliwe że wyziewa ducha.  Bo np. po czyszczeniu egr i przepustnicy po drugim odpaleniu sam błąd zniknął także to już o czymś świadczy. Ale dzięki za chęci pozdrawiam :) i czekam na jakiegoś wybawcę któremu dobrą łychę postawie za podpowiedz :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś miał taki problem bądź wie jak go rozwiązać bo nie wiem za co się najpierw zabrać. CZy sprawdzić egr najpierw odlaczajac go jeżeli jest domknięty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORADZIŁEM SOBIE Z TEMATEM. Winą jednak była sonda lambda 500km zrobione i nic się zapala. Koszt sondy 440zł Bosch robocizna własna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...