Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z rozrządem-zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam problem. Wczoraj po odpaleniu silnika zaczęło coś piszczeć, później podczas jazdy zaczęło śmierdzieć spaloną gumą. Spod maski zaczął wydobywać się dym i silnik zgasł. Znajomy zobaczył, że pasek rozrządu jest starty i postrzępiony, ale nie pękł. Czy może ktoś z was wie co mogło się stać lub miał taki przypadek?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez sieniepoddawaj

Opublikowano

Nie ma co zgadywać.

Trzeba rozebrać jeszcze raz i sprawdzać element po elemencie.

Masz fakturę na części i jest tam wszystko wyszczególnione ?.

Gwarancja mechanika na rozrząd jest ?.

Osobiście po takim zdarzeniu mechanik rozbierałby to pod moim okiem lub kogoś jeszcze bardziej kumatego.

Ciekawe co rozwaliło pasek ale to dopiero podczas demontażu się okaże.

Opublikowano
  • Autor

Faktur na rozrząd nie mam bo samochód był kupiony rok temu i poprzedni właściciel powiedział, że niby niedawno był wymieniany. Niby data jest tam napisana. Samochód pojedzie do mechanika na dniach ale myślałam, że może ktoś miał taki przypadek i podpowie na co się szykować.

Opublikowano

Znajomy miał podobny przypadek w sharanie 1.9 tdi. Stanęła pompa wody i prawie starło zęby paska do zera, a o dziwo rozrząd nie przeskoczył i o własnych siłach dojechał do mechanika :facepalm:. W Twoim przypadku jeśli silnik sam zgasł to można domyślać się najgorszego, czyli kolizji tłoków z zaworami.

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, przem8 napisał:

Znajomy miał podobny przypadek w sharanie 1.9 tdi. Stanęła pompa wody i prawie starło zęby paska do zera, a o dziwo rozrząd nie przeskoczył i o własnych siłach dojechał do mechanika :facepalm:. W Twoim przypadku jeśli silnik sam zgasł to można domyślać się najgorszego, czyli kolizji tłoków z zaworami.

A może być jeszcze jakaś inna przyczyna zgaśnięcia? 

Opublikowano

Rozrząd zrobiony może po taniości.

Dużo km zrobiłaś ?.

Najgorszy scenariusz to remont lub wymiana silnika.

Sorry, że nie piszę słów pocieszenia.

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, KINIAM napisał:

Rozrząd zrobiony może po taniości.

Dużo km zrobiłaś ?.

Najgorszy scenariusz to remont lub wymiana silnika.

Sorry, że nie piszę słów pocieszenia.

Od kupna zrobiliśmy ok 15 tys km. Rozrząd niby był wymieniany w 2016 r. Niedawno wymieniany był pasek alternatora i mechanik mówił, że niby pasek od rozrządu wygląda ok. 

Opublikowano
  • Autor

Dodaje jeszcze zdjęcia. 

20181130_093901.jpg

20181130_093854.jpg

20181130_093916.jpg

Opublikowano

Zatarła się któraś rolka lub pompa wody i postrzępiło pasek. Prawdopodobnie rozrząd jednak przeskoczył, nie dotykałbym tego przed wstawieniem do warsztatu.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 4.12.2018 o 15:39, majkel_majki napisał:

Zatarła się któraś rolka lub pompa wody i postrzępiło pasek. Prawdopodobnie rozrząd jednak przeskoczył, nie dotykałbym tego przed wstawieniem do warsztatu.

Mam cichą nadzieje, że jednak nie przeskoczył.. Wstawiamy go po świętach do mechanika więc dam znać co wyszło.

Opublikowano

Boże, znam ten widok, dokładnie to samo miałem pod koniec sierpnia. Pękła śruba od napinacza a rolka napinacza oparła się o aluminiową osłonę w której siedzi napinacz paska pompy i dla tego przejechałem kilka kilometrów. Niestety w momencie jak zgasł silnik, straciłem wszystkie dźwigienki lewej głowicy. Tak w temacie ułatwienia roboty i zmniejszenia kosztów (które i tak będą) nie ruszałem głowic, wymieniłem tylko dźwigienki i hydroregulatory w tej głowicy i ganiam do dziś.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 8.12.2018 o 16:20, GOLI napisał:

Boże, znam ten widok, dokładnie to samo miałem pod koniec sierpnia. Pękła śruba od napinacza a rolka napinacza oparła się o aluminiową osłonę w której siedzi napinacz paska pompy i dla tego przejechałem kilka kilometrów. Niestety w momencie jak zgasł silnik, straciłem wszystkie dźwigienki lewej głowicy. Tak w temacie ułatwienia roboty i zmniejszenia kosztów (które i tak będą) nie ruszałem głowic, wymieniłem tylko dźwigienki i hydroregulatory w tej głowicy i ganiam do dziś.

Można wiedzieć jaki był mniej więcej koszt? Gdyby wyszło, że to jest to samo. 

Opublikowano

W moim przypadku koszty to laweta-50,nowy pasek-200 i napinacz razem ze śruba z all... 30zl+kw. Reszta byla w garazu a robota gratis bo sam robilem. Reszty rozrzadu nie ruszalem bo byl wymieniony 1800 km wcześniej. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.