Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

problem z dość dużym branieem oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Otóż  posiadam Audi a4/b6 i bierze mi dość dużo oleju. Słyszałem, że to jest dosyć normalne tych Audi używanych . No ale czy każde audi a4/b6  z każdym silnikiem bierze tyle oleju?

Czy są jakieś silniki Diesla lub benzynowe, gdzie jest pewność, że ten olej raczej mniej ucieka? 

No i jeszcze jedno pytanie. Ile mogły mieć koszty aby naprawić te Audi aby nie brało tyle oleju?

Nie jest to uciążliwe aż tak ale jednak trzeba ten olej dolewać i to dość często. No ale znajomy mówił, że nie warto naprawiać tylko po prostu trzeba dolewać . Jakie macie zdanie na ten temat

Opublikowano

Dużo tzn. ile?

Opublikowano
  • Autor

na tysiąc kilometrów jakiś 1 litr  jakoś...Jakbym liczył. Chociaż bywa że 0,7

Edytowane przez szypi1989

Opublikowano

No to już sporo, ale jak nie robisz dużych przebiegów to bym nic z tym nie robił tylko dolewał.

Opublikowano

podłączam się do kolegi, wymieniłem 3 tyg temu olej, zrobiłem ok. 800 km dziś zaświeciła kontrolka, silnik 1.8t 163km,  

Opublikowano

Mamy Ci przez internet zdiagnozować auto? Przed wymianą nie brało i nagle zaczęło? W silniku z turbo zacznij od najprostszego czyli sprawdzenia czy to ono nie puszcza oleju.

I głupie pytanie - zaświeciła Ci się żółta czy czerwona kontrolka od oleju?

Opublikowano
1 godzinę temu, przem8 napisał:

Mamy Ci przez internet zdiagnozować auto? Przed wymianą nie brało i nagle zaczęło? W silniku z turbo zacznij od najprostszego czyli sprawdzenia czy to ono nie puszcza oleju.

I głupie pytanie - zaświeciła Ci się żółta czy czerwona kontrolka od oleju?
 

Dopiero kupiłem auto więc wymieniłem od razu. Zaświeciła się zółta, minimum. Tez wiedziałem że bierze olej ale sporo wzięło jak na tyle KM, to się podłączyłem do pytania ;)

Opublikowano
W dniu 28.12.2018 o 13:37, szypi1989 napisał:

na tysiąc kilometrów jakiś 1 litr  jakoś...Jakbym liczył. Chociaż bywa że 0,7

Kolego też mam z tym problem ? wciąga mi ten olej strasznie, z tego co właśnie czytałem w paru źródłach to większość ludzi ma z tym problem, jeszcze jak jeżdżę po mieśćie to jest git ale wyjeżdzając na autostradę masakra

Opublikowano
W dniu 28.12.2018 o 13:54, Emejcz napisał:

No to już sporo, ale jak nie robisz dużych przebiegów to bym nic z tym nie robił tylko dolewał.

myślisz że nie robiąc dużych przebiegów to jest dobre takie dolewanie dla silnika  ?

Edytowane przez joko88
bład w piśmie

Opublikowano

Co tu ma być dobre czy złe :D

Trzeba utrzymywać odpowiedni stan oleju i tyle, a dolewka z logicznego punktu widzenia nie może szkodzić, a nawet pomaga.

Opublikowano

  ....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.