Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie w tylnej części auta


michu1.9

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, to mój pierwszy post na forum, starałem się znaleźć jakieś info o moim problemie ale nic nie przypominało mojego przypadku, więc zakładam nowy temat. Mianowicie przy ostrzejszym skręcaniu lub pokonywaniu większych nierówności słychać skrzypienie w tylnej części samochodu (A4 b5 Avant FL). Dźwięki na pewno dochodzą z wnętrza ponieważ kiedy rozbujam fure na postoju, skrzypienie jest słyszalne tylko przy otwartym oknie/bagazniku/drzwiach, kiedy auto jest zamknięte na zewnątrz jest cisza. Spostrzegłem dodatkowo że skrzypienie ustaje kiedy oparcia tylnej kanapy są złożone, więc podejrzewam że dźwięk dochodzi z tych okolic, ale próbowałem podkladac jakieś szmatki w miejscu zaczepow oparcia o nic to nie daje więc proszę o porady co to może być? ?

Edytowane przez michu1.9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wiek samochodu. Na zimę plastiki po prostu ożywają, są twarde i wydają dźwięki. W lato plastik jest miększy i bardziej plastyczny, przez co aż tak dźwięków nie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Skrzypienie pochodzi z "zamka / rygla" oparcia (to co trzeba przesunąć żeby złożyć oparcie). U mnie było to od strony pasażera, uciążliwe strasznie. ..Spróbuj to wyjąć, przesmarować i porządnie założyć z powrotem... u mnie pomogło.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóż sobie rozpórkę kielichów, buda się usztywni to i skrzypienie powinno ustać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trzesio napisał:

dołóż sobie rozpórkę kielichów, buda się usztywni to i skrzypienie powinno ustać

Chyba raczej przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Langista napisał:

Co ma rozpórka kielichów do skrzypienia z tyłu? 

jak to co, usztywni tył, więc buda jak i same plastiki przestaną się przemieszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trzesio napisał:

jak to co, usztywni tył, więc buda jak i same plastiki przestaną się przemieszczać

Od kiedy rozpórka jest z tyłu w aucie do jazdy na co dzień??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź tuleje tylnej belki prawdopodobnie one skrzypią ( wyrobiły sie już) i niesie sie po budzie. tez szukałem co mi skrzypi dzwięk podobny do osłony termicznej ocierającej o inne elementy

Edytowane przez neni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...