Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

OK, oponę mam 215/45/17, została mi z poprzedniego auta, mam nadzieje że bedzie w porządku??

może być.

Dzięki za pomoc. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

tym razem sam potrzebuje utwierdzenie, czy moge pozwolić sobie na zakup nowych felg do mojej A4 b08...

Felgi są z A5 i posadaja zarowno fajny wzór jak i dobre oponki w komplecie. Pytanie tylko czy ich rozmiar nie bedzie przeszkadzał...

8JX17 ET26, op. 245/45

Bede wdzięczny za każde słowo komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić felgi 16" o szerokości 7,5" i mam do wyboru dwa rodzaje odsadzenia: ET35 oraz ET40. Oponki będą miały rozmiar 205/55 r16. Auto to B6 1.9TDI avant quattro.

Jakie ET wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić felgi 16" o szerokości 7,5" i mam do wyboru dwa rodzaje odsadzenia: ET35 oraz ET40. Oponki będą miały rozmiar 205/55 r16. Auto to B6 1.9TDI avant quattro.

Jakie ET wybrać?

35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pomału nadchodzi czas wymiany kół. Chciałbym kupić sobie na lato nowe aluski. Tutaj moje pytanie czy felgi 16cali/7cali ET 42 z oponą 205/55 będą pasowały i nie będą obcierały w mojej B5. Nie chciałbym żeby opona szła równo z błotnikiem, najlepiej żeby była trochę schowana.

Chodzi mi dokładnie o taki wzór felgi: http://allegro.pl/felgi-audi-5x112-et-42-16-i1523582648.html

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh trzeba by tu na pierwszej stronie zrobić jakąś tabele z romiarami opon i felgi z szerokością i et do tego, bo jak patrze co chwile ktoś pyta o taki sam rozmiar;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś uzasadnienie? :)

Będą ładnie wpasowane w linię auta, choć mogą być lekko szeroko, dla ludzi,

którzy mają bzika na punkcie ustawienia fabrycznego opon :>

no co ty, koła i tak będą schowane w nadkolu ale przy tych parametrach czy wybierzesz 40 czy 35 to nie zobaczysz żadnej różnicy więc nie wiem co tu uzasadniać :cool1:

Witam,

Pomału nadchodzi czas wymiany kół. Chciałbym kupić sobie na lato nowe aluski. Tutaj moje pytanie czy felgi 16cali/7cali ET 42 z oponą 205/55 będą pasowały i nie będą obcierały w mojej B5. Nie chciałbym żeby opona szła równo z błotnikiem, najlepiej żeby była trochę schowana.

Chodzi mi dokładnie o taki wzór felgi: http://allegro.pl/felgi-audi-5x112-et-42-16-i1523582648.html

Pozdr.

wszystko będzie ok i koła będą schowane w nadkolach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

jestem w trakcie wybierania felg... wpadły mi takowe w oko...

teraz pytanie ktore beda lepiej pasowaly do A4 B5 99rok

7,0x16 ET 40?

czy moze 6,5x16 ET 50?

http://opon-market.pl/shop/product/1514/

aaa i przy okazji jaki kapcie byscie polecali??jaka szerokosc i grubosc?

oczywiście że 7x16" ET40 do tego opony 205/55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

jestem w trakcie wybierania felg... wpadły mi takowe w oko...

teraz pytanie ktore beda lepiej pasowaly do A4 B5 99rok

7,0x16 ET 40?

czy moze 6,5x16 ET 50?

http://opon-market.pl/shop/product/1514/

aaa i przy okazji jaki kapcie byscie polecali??jaka szerokosc i grubosc?

oczywiście że 7x16" ET40 do tego opony 205/55

dzieki wielkie za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, planuję kupić felgi 16" z oponkami 205/55 ale bardziej podobają mi się 17" 235/45. Napiszcie jakie jest Wasze doświadczenie z jazdą na 17" (podatność opon na uszkodzenia i wpływ na zużywanie się zawieszenia etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17" nie ma tragedii. Dla mnie to jest minimum na lato. Na 16 tkach wiadomo bedzie Ci sie lepiej jezdzic ale jesli chodzi o 17-stki bardzo nie bedzie az takiej róznicy. Najwiekszy problem to koleiny na tym kapciu 235 juz nosi i trzeba uwazac. Ja mam u siebie 18stki na 225/40 i na poczatku nie powiem bo klołem bo i do tego gwint to ciut telepie ale po dwoch tyg mi przeszlo i na mniejsze nie zmienie he he. pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem z 16 na 17 na lato i praktycznie wogóle nie czuje różnicy w komforcie jazdy, tez sie tego obawiałem ale jest dobrze, wiadomo troszeczke twardziej ale praktycznie nieodczuwalne, za rok zmienie na 18. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak do tych felg

http://allegro.pl/nowe-felgi-wzor-vw-scirocco-18-cali-kup-na-rat-i1523874057.html

sadze dystansy około 10mm

to bede miał to samo co z et 35?

jak mocno będą schowane koła jak bym wsadził je bez dystansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wsadzisz bez dystansów to bedą schowane około 1 cm ,ajk dystans to bedziesz miał ET35 tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie koła 8j/18 et45 i opona do tego 225 i nie pchałem dystansów dla mnie jest ok. Samochod i tak sie chlapie od tych kół. Od wewnatrz jest juz mało miejsca mysle ze przy szerszym kapciu mogło by ocierac o sprezyne albo cos. Jak chcesz dystanse to musisz jakies konkret założyc bo jak tanie to sobie daruj. To jest duze koło i tez juz troche waży i dla mnie bez dystansow jest git i przynajmniej jestem pewny ze bezpiecznie tez. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o odpowiedź zwłaszcza posiadaczy B5tek z quattro jakie et będzie odpowiednie przy feldze 17" 7" problem polega na tym że w Q przy ori stalówkach jest tylko ok 1,5 cm luzu do zwrotnicy w tyle więc szersza fela raczej będzie ocierać. Stalowe ori mają jak się nie mylę 6,5" i et 43 a felga, którą planuję założyć (http://www.felgi-opony.com/felgi/aluminiowe/Dezent/DEZENT_RK_dark_7_0x17_5x112,5,3149,2_7_27.html) jest tylko w wersji z et 40 i 45 więc czy nie będą konieczne dystanse??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o odpowiedź zwłaszcza posiadaczy B5tek z quattro jakie et będzie odpowiednie przy feldze 17" 7" problem polega na tym że w Q przy ori stalówkach jest tylko ok 1,5 cm luzu do zwrotnicy w tyle więc szersza fela raczej będzie ocierać. Stalowe ori mają jak się nie mylę 6,5" i et 43 a felga, którą planuję założyć (http://www.felgi-opony.com/felgi/aluminiowe/Dezent/DEZENT_RK_dark_7_0x17_5x112,5,3149,2_7_27.html) jest tylko w wersji z et 40 i 45 więc czy nie będą konieczne dystanse??

bierz 7J z ET 40 i wtedy od wewnątrz będziesz miał o 3 mm mniej miejsca ale od zewnątrz felga wysunie się względem starej o 1 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...