Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Panowie, czy tekie fele http://olx.pl/oferta/felgi-audi-5-x-112-r-18-et-54-opony-pirelli-p-zero-CID5-IDcAK3w.html podejdą do mojego A4 B6? Jeśli tak, to czy przy takim ET nie będą zbyt głębo osadzone w feldze? Co polecacie?

Poleciłbym nie brać felg z audi A3. Bo to jest nieprawidłowe ET dla tego samochodu. Szukaj czegoś w okolicach ET 30-35 przy 7,5 J

Dzięki, w takim razie tamte odpuszczam. A takie by były już prawidłowe http://olx.pl/oferta/felgi-audi-5x112-8-225-40-18r-et-38-conti5-rs6-CID5-IDdAeHN.html ? Kurna nigdy nie wiedziałem o co chodzi z tymi ET i i 7,5 czy innymi calówkami i chyba już tego nie zkumam. Jakich parametrów felgi mam szukać do siebie np. 18 calowej, żeby ładnie siedziała (jak najbliżej rantu nadkola)?? Zawiech mam 1BV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które teraz podałeś będą leżały idealnie ;) Będziesz miał jeszcze kilka mm zapasu do rantu błotnika, ale to naprawdę niedużo. Jakbyś miał pytania do jeszcze innych to podeślij linka.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy 8.5j jakie et? Bo mam et48

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Miałem kiedyś R17 8j Et48 i przy kapciach 225 byłem bardzo blisko elementów zawiechy. Ty masz ET48 ale w jeszcze szerszej feldze więc musisz gdzieś tam ocierać się o granicę, zależy tu jeszcze oczywiście od gumy. A jeżeli dopiero planujesz zakup takich felg to najlepiej odpuść. Problematyczna kombinacja no i z wyglądu też bez szału. Dla takiej szerokości szukaj coś w granicach ET35 +-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które teraz podałeś będą leżały idealnie ;) Będziesz miał jeszcze kilka mm zapasu do rantu błotnika, ale to naprawdę niedużo. Jakbyś miał pytania do jeszcze innych to podeślij linka.

Ok, dzięki serdecznie za szybką odp.! Rozpoczynam negocjacje cenowe z gościem samych felg, do tych opon coś nie przekonany jestem, ponoć strasznie głośne wg opinii użytkowników (źródło Google). A orientujesz się może ile mogę dać za te fele, żebym się nie wydymał i nie przepłaci? Bo widzę, że gość się ceni, ale jest z mojej okolicy, a takie rzeczy wolę kupować na żywo niż wysyłkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te felgi, to zapytaj o numer felgi :) Bo coś nie kojarzę takich felg z ET 38. Jak coś to ET 43

Przykładowe używki z ET43:

http://allegro.pl/audi-a4-a6-a3-felgi-s-line-18-oryginalne-8j-et43-i5986572263.html

Ile chce za same felgi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się nie określił, powiedział, że woli spuścić i całe koła spylić. Twierdzi, że miał je na A3 Sportback i na przedniej osi było idealnie z rantem błotnika a na tylnej się delikatnie koło chowało. Możliwe to? Bo w takim razi ma się to nijak do tego, co przedtem mówiłeś.. I znów zgłupiałem :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma jego A3 sportback do Twojej A4 B6 ? To, że tam ta felga u niego jest na równi z rantem błotnika to nie znaczy, że u Ciebie też będzie. Nic nie wspominałem o jego A3 sportback :) Pytałeś czy u Ciebie będzie dobrze leżeć to Ci odpowiedziałem. Pamiętaj, że felga, która będzie na równi z rantem błotnika w A3 nie koniecznie będzie tak samo wyglądała w A4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie, czy tekie fele http://olx.pl/oferta/felgi-audi-5-x-112-r-18-et-54-opony-pirelli-p-zero-CID5-IDcAK3w.html podejdą do mojego A4 B6? Jeśli tak, to czy przy takim ET nie będą zbyt głębo osadzone w feldze? Co polecacie?

Poleciłbym nie brać felg z audi A3. Bo to jest nieprawidłowe ET dla tego samochodu. Szukaj czegoś w okolicach ET 30-35 przy 7,5 J

Tą wypowiedzią się zasugerowałem:) Właśnie chodzi mi o to, że skoro ET 54, które w A3 było ok, stwierdziłeś, że u mnie nie będzie siedzieć. Zasugerowałeś niższe ET. W tej feldze jest ET 38 i również ładnie siedzi w A3 (wg opinii właściciela), więc jeszcze bardziej mnie to wybiło z tropu i teraz już całkiem nie wiem, co będzie odpowiednie do mnie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolego felgi do A3 mają inne ET niż te do A4.

Jeśli chcesz włożyć felgi z A3 do A4 (np. B6) musisz zastosować tzw. dystanse!

Inaczej felga nie wejdzie lub będzie haczyć o elementy zawieszenia!

Jeśli koniecznie chcesz włożyć do a4 felgi z A3 to podaj parametry tych felg: rozmiar np. 17", szerokość np. 7,5 lub 8 cali

i ET.

Pomożemy Tobie np. w doborze dystansów.

Po prostu pytaj :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc od początku. Obecnie na lato ma alu 17 OEM, chciałbym sobie zmienić na 18-sto calowe, al nie wiem, jakie parametry powinna mieć taka felga, aby ładnie siedziała w nadkolu. Nie upieram się, że koniecznie chce wsadzić z A3 felgi, tylko tak się złożyło akurat, że te dwie aukcje, o które spytałem, to akurat te koła jeździły właśnie na A3-ójkach, a pytałem właśnie o te aukcje, bo podoba mi się ten wzór felgi (bodajże RS6). Ostatnie pytanie dotyczyło tej felgi http://olx.pl/oferta/felgi-audi-5x112-8-225-40-18r-et-38-conti5-rs6-CID5-IDdAeHN.html (poprzednio link tej aukcji chyba nie wchodził). Teraz jasno się wyraziłem, o co mi chodzi? :kox:

Dziękuję za wyrozumiałość i wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link dalej nie działa :wink:

Szukaj z et30/35 co do szerokości to sam musisz wiedzieć czego chcesz

Np. Sline et29/8,5j/18r chodzi :wink:

Ja miałem et35/9j/18r :D


Masz co i z jakimi parametrami wchodzi :wink:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/298084-B6-A4-Wheel-Thread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało ogłoszenie wygasnąc, ja je miałem w obserwowanych to mi działało. Felga z ogłoszenia to 18 cali ET38 8`

http://www.directupload.net/file/d/4269/uz4sll38_jpg.htm

Taka jak by siedziała?

Edytowane przez władysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 19mm od zewnętrznej krawędzi błotnika zakładając że masz zawias 1be :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze by pasowały jakieś dystanse, żeby ładnie do krawędzi błotnika koło dochodziło. A jaką fele byście polecili 18 cali oryginalną audi, żeby ładnie siedziała w nadkolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sline wychodziły prawie we wszystkich modelach audi(są z Et od 21 i J 7.5/8/8,5j)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...