Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Potrzebuję małej porady ;)

Aktualnie jeżdżę A4 B7 na ori zawieszeniu i feldze:

7.5 cala szeroka

et 45

otwór centrujący: 57,1mm

235/45/17

Do tego z tyłu mam dystans 13 albo 15mm nie pamiętam.

Na lato zachciało się osiemnastek, wiec znalazłem interesujący mnie wzór. Felga jest chyba z nowej A3 czy tam S3.

Teraz tak, miej więcej wszystko się zgadza:

Otwór centrujący ten sam 57,1mm

7,5 cala szeroka

Et... I tu mam zagwozdkę, bo wychodzą dwie wersje tych felg (albo któreś są made in china) wychodzą 51 lub 46. Które będą odpowiedniejsze?

Planuję opuścić Audi na sprężynach ze 3-4cm. A opony chciałbym 235/40/18. Myślałem, o 245/45/18... Ale chyba nie na felgę 7.5 cala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam,

mam pytanko znalazłem felgi z zimówkami od a1 rozmiar 6Jx16 ET 30 // 195/50 R16 czy bedą pasować do b8??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy do mojej a4 b5 podejdą felgi od a3 7,5J ET56, 5x112

Jest szansa że podejdą, ale upewnij się bo w b6 byłoby już blisko zawiasu. W b5 zapewne podobnie

Witam ;)

Potrzebuję małej porady ;)

Aktualnie jeżdżę A4 B7 na ori zawieszeniu i feldze:

7.5 cala szeroka

et 45

otwór centrujący: 57,1mm

235/45/17

Do tego z tyłu mam dystans 13 albo 15mm nie pamiętam.

Na lato zachciało się osiemnastek, wiec znalazłem interesujący mnie wzór. Felga jest chyba z nowej A3 czy tam S3.

Teraz tak, miej więcej wszystko się zgadza:

Otwór centrujący ten sam 57,1mm

7,5 cala szeroka

Et... I tu mam zagwozdkę, bo wychodzą dwie wersje tych felg (albo któreś są made in china) wychodzą 51 lub 46. Które będą odpowiedniejsze?

Planuję opuścić Audi na sprężynach ze 3-4cm. A opony chciałbym 235/40/18. Myślałem, o 245/45/18... Ale chyba nie na felgę 7.5 cala?

Wybrałbym et46 ale pod warunkiem że będą wlaśnie org :). Tym bardziej przy oponach 235. Bo tu też będzie niewiele miejsca do zawiasu. 245 za szerokie na taka felge.

witam,

mam pytanko znalazłem felgi z zimówkami od a1 rozmiar 6Jx16 ET 30 // 195/50 R16 czy bedą pasować do b8??

Upewnij się jakie te felgi mają rozstawienie śrub i jaki otwór centrujący. Bo nie jestem pewny czy a1 ma takie same jak a4.

Inną sprawą jest to że b8 ma całkiem mocno napompowaną karoserie. Takie 6j felgi i opony 195 mogą po prostu słabo pasować optycznie do tej budy, ale to już zależy od Ciebie :)

Potrzebuje porady:)

19 5x112 8j et42 Spasuje czy beda problemy?Panowie

Bez problemów. Tylko otwór centrujący jeszcze sprawdź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanko znalazłem felgi z zimówkami od a1 rozmiar 6Jx16 ET 30 // 195/50 R16 czy bedą pasować do b8??

Upewnij się jakie te felgi mają rozstawienie śrub i jaki otwór centrujący. Bo nie jestem pewny czy a1 ma takie same jak a4.

Inną sprawą jest to że b8 ma całkiem mocno napompowaną karoserie. Takie 6j felgi i opony 195 mogą po prostu słabo pasować optycznie do tej budy, ale to już zależy od Ciebie :)

ok wysłałem zapytanie do gościa. dzięki

a felgi wyglądają tak 8283989357f44d48229c024396900ae9.jpg

Edytowane przez budynx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak rozpoznać ori od chińskiego dziadostwa?

Poszukaj tych felg na:

http://original-felgen.com

Będą tam informacje w jakiej specyfikacji wychodziły org. Inna sprawa to najlepiej doprosić sie sprzedającego o zdjęcie tyłu felgi, są tam znaczniki manufaktury vw, oooo w przypadku org. Tylko niech w miare przetrze tą felge przed zrobieniem zdjęcia jeżeli to używki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś poda jakie najlepsze parametry felgi na zimówki. jestem laikiem w tej sprawie a szukam drugiego kompletu felg. pomoże ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/felgi-audi-a3-vw-golf-v-8v0601025bl-aj-i5716889993.html

Wyglądają na ori... Lecz nie ma ich na tej stronie...

W takiej cenie bym się upewnił, chociaż wszystko wskazuje na to że są ori. Sprzedający ma 100% pozytywów, kod który jest widoczny na feldze na jednym z zdjęć jest poprawny przy wstępnej weryfikacji na jakimś sklepie online vw, np tu:

http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/

Tak od siebie dodam że nie są tanie jak na używki ... Chociaż wyglądają naprawde dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś poda jakie najlepsze parametry felgi na zimówki. jestem laikiem w tej sprawie a szukam drugiego kompletu felg. pomoże ktoś??

Witaj,

To zależy jakie masz hamulce, Na 320mm tarcze wejdą 16". Myślę, że to rozsądny wybór.

Tu masz fajny setup:

http://allegro.pl/kola-zimowe-audi-a4-b8-8k-225-55r16-michelin-igly-i5784413212.html

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max dobrze prawi. Jak nie te proponowane przez niego to szukaj najlepiej czegoś co będzie w granicach:

R16,R17

7j-8j

Et30-et45

Opony w zalezności od wybranej felgi, jakies 205, 215, 225 będą ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/felgi-audi-a3-vw-golf-v-8v0601025bl-aj-i5716889993.html

Wyglądają na ori... Lecz nie ma ich na tej stronie...

W takiej cenie bym się upewnił, chociaż wszystko wskazuje na to że są ori. Sprzedający ma 100% pozytywów, kod który jest widoczny na feldze na jednym z zdjęć jest poprawny przy wstępnej weryfikacji na jakimś sklepie online vw, np tu:

http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/

Tak od siebie dodam że nie są tanie jak na używki ... Chociaż wyglądają naprawde dobrze.

OK, dzięki kolego za odpowiedź ;) Jedyny minus, to ten że to akurat wersja ET 51...

Ale według tej stronki:

http://www.willtheyfit.com/index.php?width=225&aspect=45&diameter=17&wheelwidth=7.5&offset=45&width2=235&aspect2=40&diameter2=18&wheelwidth2=7.5&offset2=51#content

Różnica miedzy moimi 235/45/17 ET 45, a tymi 235/40/18 ET 51 jest niewielka... Felga schowa się 6mm... A przypominam, że obecnie mam dystans... Hmm... Według mnie te ET 51 tez powinno podejść... Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga s-line 17" 7,5J et 56 podejdą do B6 avant zawiecha 1BE ?

Jak tak to jaka opona będzie optymalna ?

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga s-line 17" 7,5J et 56 podejdą do B6 avant zawiecha 1BE ?

Jak tak to jaka opona będzie optymalna ?

Pozdro :hi:

Bierz s-line ale z et 43 Opony na to najlepiej 225/45/17.

ET 56 - będą bardzo mocno schowane w nadkolu. Kiepsko to będzie wyglądało. Jeżeli chciałbyś to skorygować dystansem to dystans będzie musiał mieć z 25 mm, co jest dużą wartością.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga s-line 17" 7,5J et 56 podejdą do B6 avant zawiecha 1BE ?

Jak tak to jaka opona będzie optymalna ?

Pozdro :hi:

Witaj,

Tak jak pisze Kolega.

Szukaj felg z niższym ET 43 lub 45.

7,5 x 17 ET 56 to rozmiar z A3.

Do A4 B6/B7 tego nie włożysz chyba, że na dystansach.

Wówczas możesz dać dystans np. 24 mm front i 28 mm tył z odpowiednio dłuższymi śrubami,

Sprawdź teź otwór centrujący do B6/B7 potrzebujesz 57,1 mm,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16" 7J szer i ET50 podejdzie do B6 na lato??

Podejść podejdzie, ale będzie mocno schowana w nadkolu. Sprawdź jeszcze otw. centrujacy i rozstaw śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam do swojej b7 nowe fele, z otworem na piaste 66,6, i tu mam pytanie. do felg chcialbym dystanse bo maja et42, jak to sie ma dystans plus pierścien centrujący? nie jest to juz za duzo kombinowane?

I kolejne pytanie firma dystom robi takze dystanse ktore zmieniaja otwór centrujacy, i niby najmniejszy mozliwy zeby mial kolnierz centrujacy ma 5mm w przypadku zmiany centrowania. Ja bym potrzebowal na przod wlasnie 6mm co o tym sadzicie. 6mm dystansu z kolonierzem centrujacym? Bez zmiany centrowania firma dystom oczywiscie jak inni robi dystanse z kolnierzem od 11mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zamontowalem do mojej b7 koła 7.5j 17" et 45, 66,6mm piasta + opony 225/50/17 na przód dałem dystanse 13mm,tył 17mm, a do tego pierścienie centrujace-tak mi poradzono

na forum.Wygląda to całkiem nieźle,pozdrowienia.

Jeśli chodzi o dystanse,to min.grubość przy której jest możliwa i sensowna zmiany średnicy piasty to 17mm.Też się zastanawiałem,czy zamówić dystanse ze zmianą średnicy(na tył) ale zostałem przy std 55.7mm,wówczas mogę założyć Stare koła (55.7) z wykorzystaniem dystansów.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PanFlorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...