Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi


Tak samo bez zmiany zawieszenia chciałbym zmniejszyć wizualnie odstęp między oponą a nadkolem, dlatego zdecydowałem się na opony 225/45/R18, dobry wybór?

225/40/18 kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki tomasz102 i nitroo.

Poniżej fotki to oceńcie sami jaka opona. Bo mi tak na logikę że 225/45/18 żeby mniejsza przestrzeń była :D Pierwszy raz będę kupował felgi 18" dlatego pytam o ET i oponki żeby spoko wyglądało :)

Na zdjęciach felga 15" oponami zimowymi standardowymi 195/65/R15

http://ifotos.pl/z/srrahhx

http://ifotos.pl/z/srrahrr

http://ifotos.pl/z/srrahxr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz 225/45/18 to licznik będzie Ci zaniżał i przełożenia się zmienią. No na oponach 225/40/18 może dziwnie wyglądać, ze względu na dużą przestrzeń między nadkolami. Z resztą tu musisz sam zdecydować, jednak nie kombinowałbym z oponami. Jak coś to możesz same sprężyny zmienić na takie -30mm max(później należy amortyzator zmienić) i już będzie dobrze wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem też o zmianie amorów i sprężyn tak na - 30mm jak piszesz. Jakie proponujesz? Odpisz na priv, to pociągniemy dalej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz w odpowiednim dziale to otrzymasz więcej różnych odpowiedzi. Tak w skrócie to H&R ma w swojej ofercie z tego co pamiętam -35mm. Są to dość twarde i sztywne zawieszenia.

Bardziej komfortowe będzie kit z eibach. Mają -30mm z tego co pamiętam. Należy jeszcze zwrócić uwagę na klasę wagową samochodu. Dla odpowiednich silników oraz sedana/kombi są specjalne zestawy do obniżania zawieszenia. Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie, jakie będzie bezpieczne ET dla 17x7j / 7,5j, szukam jakiegoś fajnego koła na lato a kompletnie nie mam pojęcia jakie ET wybrać :/ przy rozmiarze 17x7,5j ET 56, nie będzie nic obcierało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie, jakie będzie bezpieczne ET dla 17x7j / 7,5j, szukam jakiegoś fajnego koła na lato a kompletnie nie mam pojęcia jakie ET wybrać :/ przy rozmiarze 17x7,5j ET 56, nie będzie nic obcierało?

56 - to chyba z A3 felunek ?

Do Twojego polecam 17x7,5j ET 35 - nie będzie wyglądało jak w maluchu i nie będzie problemu z niebieskimi. Powinien być minimalny jeszcze zapas do ranty nadkola. Generalnie szukaj felgi z ET w przedziale 35-45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko planuje kupić aluski 18 cali 5x112 4x9.5j 66.6 et 33 i włożyć do swojej quattro bedzie wszystko grało:)?Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko planuje kupić aluski 18 cali 5x112 4x9.5j 66.6 et 33 i włożyć do swojej quattro bedzie wszystko grało:)?Co sądzicie?

Może być ciężko, szczególnie z przodem. To set, ktory postawi auto szerzej nawet od felg z rs4 b7. A już przy tych wiem że ludzie mają z przodem jakieś tam bolączki.

Sporo też zależy jakie gumy na to naciągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm gumy myślę nad 215/35/18.Czyli będą problemy?no to chyba się wstrzymuje jeszcze z alusami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciąg już będzie, ale to jeden z rozmiarów, który by te "problemy" zniwelowałby do jakiegoś tam stopnia. Zawsze coś można zakombinować z przodu z błotnikami aby uniknąć obcierania, więc to nie przekreśla tego set-a. Tylko musisz mieć to z tyłu głowy.

Inna sprawa to dość niski profil opony, przemyśl to jeszcze. Koła będą wyglądać na małe optycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam założone oryginalne s-line 17 " na podanej stronie(http://www.original-felgen.com/4e0601025ab1h7.html) napisane jest, że mają ET43, w ofertach na allegro, że takie felgi mają ET35, jak jest w rzeczywistości ??

chciałbym założyć 16" z ET37 http://allegro.pl/show_item.php?item=5757526983&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Czy różnica pomiędzy ET35, a ET37 jest duża ?

Opony 205/55/16

Będą ocierać i wystawać ?

Dziękuję.

Edytowane przez americ9nos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy felga 16" 6j et 50 beda pasowac na zime do a4 b6? Pozdr

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam założone oryginalne s-line 17 " na podanej stronie(http://www.original-felgen.com/4e0601025ab1h7.html) napisane jest, że mają ET43, w ofertach na allegro, że takie felgi mają ET35, jak jest w rzeczywistości ??

chciałbym założyć 16" z ET37 http://allegro.pl/show_item.php?item=5757526983&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Czy różnica pomiędzy ET35, a ET37 jest duża ?

Opony 205/55/16

Będą ocierać i wystawać ?

Dziękuję.

Witaj!

Kolego te 9 ramienne S-line ori są 7,5 x 17 ET 43. Miałem takie.

Felgi są ładne (klasyczny wzór) ale dosyć ciężkie.

Jeśli znalazłeś takie 17-ki z ET35 to są podróby.

Znajdziesz na alle... dużo ciekawych wzorów ori nawet z niższym ET np.37.

Odnośnie tych 16-ek z allegro to upewnij się jaki jest otwór centrujący.

To jakiś nowy wzór felg audi także otwór cent. może być 66,6 mm. a do a4 B6/B7 potrzebujesz otór cent. 57,1 mm.

Także możesz potrzebować pierścieni centrujących z 66,6 na 57,1. Są plastikowe i tanie.

Reszta parametrów tej felgi jak najbardziej ok do B6/B7.

Przy szerokości 7,5 i ET 37 felga będzie bardziej wysunięta od piasty w stronę nadkola.

Przy szer. 7,5 cala między ET 35 a ET37 jest minimalna różnica 2 mm :D

Generalnie niższe ET powoduje wysunięcie felgi na zewnątrz od piasty. Zyskujesz na wyglądzie ale i prowadzeniu auta.

Przy gumie 205/55/16 i takim ET nic nie ma prawa przycierać!

Pozdrawiam!

Powiedzcie mi czy felga 16" 6j et 50 beda pasowac na zime do a4 b6? Pozdr

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Witaj!

Odradzam. Przy 6j szer i ET 50 może zahaczać o elementy zawiechy.

Szukaj raczej 7 lub 7,5j x 16 z ET 43 i niższym.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Odradzam. Przy 6j szer i ET 50 może zahaczać o elementy zawiechy.

Niekoniecznie. Miałem kiedyś felge 8j Et47 i były jeszcze ok (troszkę zapasu). Tu felga podobnie "zagłębiona" z tym że o dwa cale węższa. Więc będzie fizycznie większa odległość od el zawiechy jak u mnie kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz koledzy podjechalem do wulkanizatora i ugadalem sie na zamiane w et 43 lub troche mniejsze. Okazyjnie kupilem te et50 bo za 200 stowy. Zamieni sie i bedzie OK. pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...