Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam 235/45 i jest trochę za szeroko i wygląd też jest minimalnie gorszy niż przy 225. Nie wiem czy różnica w komforcie jest aż tak odczuwalna w porównaniu do 225.

Polecam nadal 225/45 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś już z tym problem na forum ale nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi, wiec może zapytam jeszcze raz, mam Audi A4 B5 obniżone o 30mm, Felgi 17 cali, ET42 z oponami 225/45, i problem jest taki, przy podjeżdżaniu pod krawężniki, albo jeździe po dość nie równej drodze, przednia koła uderzają o rant nadkola i go wykrzywiają, i tutaj moje pytanie: Czy lepiej zmienić opony na np 215/45, czy lepiej zmienić dystanse? (jeśli lepiej zmienić dystanse to na jakie żeby wszystko było OK?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz dystanse zalożone?[br]Dopisany: 04 Marzec 2010, 13:15_________________________________________________przy tych wymiarach nie ma prawa nic ci obcierać, chyba ze masz dystans 10mm

Nie mam bladego pojęcia jakie są dystanse bo z takimi już go kupiłem, i co do rozmiarów to wiem ze nie powinno trzeć bo czytałem na forum już dużo postów i ludzie nie maja takich problemów z rozmiarem takich opon, a u mnie niestety trze, i nie mam bladego pojęcia jakie dystanse kupić żeby wszystko było ok, a wiosna powoli się zaczyna :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz dystanse zalożone?[br]Dopisany: 04 Marzec 2010, 13:15_________________________________________________przy tych wymiarach nie ma prawa nic ci obcierać, chyba ze masz dystans 10mm

Nie mam bladego pojęcia jakie są dystanse bo z takimi już go kupiłem, i co do rozmiarów to wiem ze nie powinno trzeć bo czytałem na forum już dużo postów i ludzie nie maja takich problemów z rozmiarem takich opon, a u mnie niestety trze, i nie mam bladego pojęcia jakie dystanse kupić żeby wszystko było ok, a wiosna powoli się zaczyna :wallbash:

no to zdejmnij koło i zobacz co tam na piaście jest założone i ile to ma mm grubosci :disgust:

sprawdz jeszcze raz wszystkie rozmiary felgi - z ET 42 myśle że max 5mm dystans i nic ci nie bedzie tarło

albo wogole bez dystansow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P przednia koła uderzają o rant nadkola

Mam z przodu podobny problem podczas skręcania na jakiś nierównościach. Kapeć 225/45 ET35. Springi WEITEC-a nie wiem o ile obniżają. Z tym, że amory w serii myślicie że jak je wymienię na twardsze rozwiąże to problem? Przy 215/45 było wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz założone jakiekolwiek dystanse to je wywal. PRzy tych wymiarach co masz nic nie będzie tarło i będzie dobrze wyglądać :wink4:

Ok dzięki wielkie za rady

pozdro :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest przy Feldze 17'' szer.7,5 i ET 28?

Wiem,że min, to ET 30 ale dało by jakoś w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że słabo będzie to wyglądać :mysli:

No i czy nie poniszczysz felgi z taką oponą ? Nic nie będzie chroniło rantu.

ja wsadzi szerszą opone to mu bedzie obcierać przy tym ET

może będzie dobrze-w końcu to tylko 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie kupiłeś jeszcze tych felg to na Twoim miejscu bym sobie odpuścił ze względu na to nietypowe ET. 14mm to stosunkowo dużo. Jak dla mnie 215 to minimum na 17tke 7,5J. Ja mam 235 na takiej feldze :gwizdanie:

_________________________________________________

[br]Dopisany: 07 Marzec 2010, 17:17_________________________________________________

Panowie a jak to jest przy Feldze 17'' szer.7,5 i ET 28?

Wiem,że min, to ET 30 ale dało by jakoś w inny sposób?

Jeśli nie kupiłeś jeszcze tych felg to na Twoim miejscu bym sobie odpuścił ze względu na to nietypowe ET. 14mm to stosunkowo dużo. Jak dla mnie 215 to minimum na 17tke 7,5J. Ja mam 235 na takiej feldze :gwizdanie:

_________________________________________________

chłopaki, jak myślicie, czy fela z et 20 będzie dobra czy raczej opona będzie waliła o błotnik? audi s4 b5 (seryjna jest chyba et35)

ET35 to minimum. Chyba że chcesz kombinować z jakimiś wąziutkimi oponami jak kolega wyżej ale do S4 bym nie polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest przy Feldze 17'' szer.7,5 i ET 28?

Wiem,że min, to ET 30 ale dało by jakoś w inny sposób?

naciągnij na nią opone 205 i może bedzie ok

eeee 205 przy 7,5'' to jak to będzie wyglądało :thumbdown:

min.225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...