Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 BRB a4b7 nie pokazuje temperatury silnika


slimmdoo

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, slimmdoo napisał:

Termostat wymieniony wahlera ja to kupiłem już z 1.5 roku temu leżał sobie i powiem że udupiony jest nie wiem może się poobijal czy coś albo trafny ja nigdy ori  nie kupuje szczerze zamienniki wolę ale te z wyższej półki. Więc tak temperatura się podnosi tylko i wyłącznie max 70 stopni po dłuższej jeździe na niskim biegu przy około 4 tyś obrotów no ale się podnosi tyle że nie trzyma. Chłodnica po takiej jeździe grzeje się jutro nowy termostat beru wjeżdża heh.  No ale już jest pewne że wskazka działa.

Czytałeś ze zrozumieniem to wszystko co Ci w temacie do tej pory napisałem ?

Bo wyciągając logiczne wnioski z tego wszystkiego to dla mnie tak to wygląda :

- stary termostat przestał działać po wyjęciu-włożeniu silnika

- nowy Wahlera też nie działa, zachowuje się jakby był cały czas uchylony ( piszesz że chłodnica na biegu jałowym cały czas ciepła )

Trochę dużo tych zbiegów okoliczności :decayed:

Jedyne logiczne uzasadnienie jakie mi przychodzi do głowy to duże zanieczyszczenia stałe znajdujące się w płynie chłodniczym , powodujące blokowanie grzybków termostatów :whistling:

Jak się tam znalazły ?

O to by wypadało delikatnie zapytać Pana Mechanika :D

P.S.

Miałem kiedyś taki sam przypadek, powodem zablokowania grzybka nowego termostatu był ułamany plastikowy pazurek z plastikowego króćca który służy do przytrzymywania w nim termostatu podczas montażu .

Po prostu podczas demontażu termostatu się ułamał i wpadł do przewodu odchodzącego od króćca .

Po założeniu nowego termostatu krążąc z płynem po układzie bardzo szybko zablokował grzybek, dając taki właśnie objaw jak u Ciebie .

Wystarczyło wymontować termostat ponownie , wrzucić go do wrzątku żeby grzybek "puścił"  to co złapał i zamontować go z powrotem .:whistling::hi:

 

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak już zamówiony 2 stary cały pordzewialy był pozatym z 3 litry około wyje....lo płynu to podejrzewam że ten syf by też wyleciał o ile był pozatym kumpel przy bmw wymieniał z kilka lat temu termostat to dopiero chyba z 6 trzymał dopiero. Nie wiem wadliwe chyba były nie mam pojęcia. Dziś wymienię się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniony trzyma ładnie nic nie pomogło wskazka leżała no to nowy org czujnik no i temperatura na postoju ruszyła wraz z wskazka 55stopni więc d*pa blada.  Takie co wywaliło  Engine Coolant temp (G62) : Implausible Signal.  Usunąłem i nie ma błędu narazie. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...