Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kamery cofania w A4 B9


Popo25

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiona z Ali....  :) w czerwcu będzie mod:banan:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od której strony idzie trójnik do spryskiwacza? Od kamerki czy spryskiwacza szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić. Piny z wtyczki can,szary i pomarańczowy mam wyjąć? I w te miejsca wsadzić piny z wiązki od kamery? Jest też taki rozgałęźnik.20220608_184319.thumb.jpg.d5359a36bc7a7dd7a9d2979f26a32caf.jpg

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kamerze powinieneś mieć kawałek przewodów z pasującą wtyczką męską do tej rzeńskiej, którą pokazałeś. Spinasz je ze sobą a drugi koniec przewodów ciągniesz odpowiednio pod zasilanie, masę i cany (do Gateway).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spiąłem,jest ok. Ale chodzi mi o same podłączenie do can. Czy mam się wlutować w kable które tam już są oryginalnie /szary i pomarańczowy/,czy je wypiąć i wsadzić w te miejsca od wiązki od kamery. A może wypiąć oryginalne szary i pomarańczowy i wpiąć w rozgałęźnik ze zdjęcia,a te nowe od kamery wpiąć w miejsce tych oryginalnych? Do kamery i MIB mam wszystko podłączone.

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz rozgałęźnik to służy on właśnie do położenia bypassu żeby nic nie lutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu schody. Z kostki beżowej bezpieczników wyjąłem fioletowe zabezpieczenie i pin nie wchodzi, jest za duży, a kabel jest taki długi że mam wrażenie że ten+ powinien iść w inne miejsce.Do przodu nie ma sensu go ciągnąć. Mieliście  podobny przypadek, gdzie wpiąć przewód +?20220608_225645.thumb.jpg.9666e9f9b30d4a65c651f66712493d0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem ze wsadzeniem pin w kostkę bezpieczników. Po kodowaniu wywala błąd "błąd komunikacji z jednostką sterującą" i " ograniczenie działania z powodu braku informacji" Chińczyk przysłał trochę inne kable kolorystycznie do20220530_210244.thumb.jpg.9feb57760cfc71cbdbd54d457c73def9.jpg can i chyba trzeba zamienić.Według opisu powinien być pomarańczowo-fioletowy, a drugi pomarańczowo-brązowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie te splecione to cany. Może należy podmienić miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podmianie przewodów jest jeszcze gorzej:( Nie wiem co jest:facepalm:, wszystko podłączone ok, bezpiecznik 5A. Załączam sakany przed podmianą i po zamianie przewodów can.Scan-WAUZZZF43HA122236-20220609-1740-201246km-125048mi.txtScan-WAUZZZF43HA122236-20220609-1942-201246km-125048mi.txt

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wrócić (zamienić te cany). Sprawdź ponownie na spokojnie kodowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z kabelkami ,przeskanowałem. Ale nie mogę zakodować 

Module 5F Multimedia

Select Adaptation

Search for VPS

Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS set the new value activated and press Do it!

Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS_msg_bus set the new value Terminal 15 and press Do it!

Chyba kabel nie wszystko obsługuje.

Zakodowałem za pomocą OBDEleven. Wszystko hula.

A tak na marginesie, kabel zakupiony od gościa na tym forum,zapewniał że full:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie, ponieważ próbuję dołożyć kamerę cofania jednak wszędzie jest pokazany gateway na jedna wtyczkę, i na które piny się wpiąć a ja mam na dwie wtyczki. Czy ma ktoś może informację, na które piny wpiąć się kablami przy dwu-wtyczkowym module gateway? 

gateway.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie zainstalowałem kamerke w moim B9 2017 MIB2, z Aliexpress (dedykowana w klamce z instalacją) miało byc bez kodowania i było, wszystko wystartowało zgodnie z instrukcją i działało parę dni kamerka i parktroniki wszystko pieknie na monitorze. Do czasu gdy postanowiłem dokonac paru modyfikacji systemu np. wyświetlania mapy na zegarach, czy Car play. I wszystko sie udało ale kamera przestała działać. Zgodnie z instrukcjami z You Tuba sprawdziłem / zrobiłem kodowania ale nic to nie dało. Brak obrazu z kamerki jak i wizualizacji parktorników. Po kilku dniach walki i wielu kodowaniach (co ciekawe zauważyłem, że rożne filmy to różne kodowania). Zmieniałem oczywiscie moduły 19, 5F, 09. Nie mogłem ustawic modułów 10, 6C bo ich u mnie niema. Czy koledzy mogą podrzucic właściwe kodowania aby ponownie uruchomic obraz z kamery i parktroników. Ustawiłem zgodnie z tym forum modul 09 (BCM1) pod czujniki i kamerkę ale nie znalazłem jak powinno byc w 5F czy 19. W załaczeniu auto skan bierzącego stanu.

Scan-WAUZZZF45HA162463-20240404-2030-66124km.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kamera którą kupiłeś działała bez kodowania, to powinieneś w sterowniku BCM1 (09) w bajcie 38 odznaczyć bit 2, bo masz tam zaznaczoną kamerę.

Po odznaczeniu zapisz zmiany, zamknij auto pilotem na 15 min. (aby sterowniki uśpiły się), po upływie tego czasu sprawdź czy działa.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...