Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Auto z Włoch - jaki olej mu wlać ?


marhiw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja swoja a4 mam sprowadzona z wloch.Dokladnie z komisu goscia ktory ja stamtad przywiozl.SIlnik w mojej to 1,8 adr i zastanawiam sie jaki olej mu wlac.Bo widac ze ktos nie wymienial na czas chyba oleju albo auto dlugo stalo bo jak odkrece korek wlewu oleju to wszystko jest takie oblepione czyms a jak wloze palec to wyciagne jakby smar??Czarny i przepalony.Ale silniczek ladnie chodzi...Jaki mu wlac olej mineral czy polsyntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli to tak wygląda jak piszesz to proponuje:

1. zalać najpierw jakiś środek do mycia silników (płukania) - postępować wg. instrukcji z opakowania

2. spuścić to wszystko, zmienić filtr oleju na nowy

3. zalać jakimś tanim minerałem zrobić z 1tyś. km ( bez zbytniego otwierania przepustnicy :wink4:)

4. patrz pkt. 2

5. zalać półsyntetykiem i cieszyć się z dalszej eksploatacji

Istnieje jeszcze czarny scenariusz :(

Ktoś mógł dolać do silnika coś w rodzaju "motodoktora" wtedy po wymianie oleju zaczną się problemy :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to jest pierwszy objaw, że samochód nie był serwisowany i nie dbany przez właściciela. Hmmm :confused4: .

Wypłucz jak radzi dlugi11 i zalej półsyntetykiem z uszlachetniaczem. W olej mineralny na razie się nie baw. To już na końcu tzn. dymi i głośno pracuje. Można się tym ratować doraźnie. Zdrówka mechaniory :hi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem jak kupowałem niunke od ukraińca.Dbał o nią jak o teściowe.Nawet akumulator wsadził od A6 tak że sztuka było wyjąć.Zaraz po kupnie wymieniłem olej,widziałem jak mi spuszczali.Czarny był jak smoła.Po płukance i zalaniu półsyntetykiem MOBIL jest OK. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja swoja a4 mam sprowadzona z wloch.Dokladnie z komisu goscia ktory ja stamtad przywiozl.SIlnik w mojej to 1,8 adr i zastanawiam sie jaki olej mu wlac.Bo widac ze ktos nie wymienial na czas chyba oleju albo auto dlugo stalo bo jak odkrece korek wlewu oleju to wszystko jest takie oblepione czyms a jak wloze palec to wyciagne jakby smar??Czarny i przepalony.Ale silniczek ladnie chodzi...

Skąd ja to znam. Ci makaroniarze to chyba wogóle o samochody nie dbają. U mnie było podobnie. Jak go kupiłem to zalałem jakimś gównianym olejem i zrobiłem spokojnie jakieś 500 km ale raczej za wiele to nie pomogło. Bo to masło samo nie zejdzie, trzeba by je zeskrobać lub jakimś specyfikiem to potraktować żeby się rozpuściło. Po tych 500 km wlałem normalny olej ( ja zalałem Castrol 5W-40) i już drugą wymianę zrobiłem, ale masło dalej jest. Silnik bierze śladowe ilości oleju. A ostatnio wyciągałem podstawę filtra oleju i tam też było pełno tego masła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być zalany olej do czyszczenia, to powinien on być tego samego rodzaju (mineral, półsyntetyk, syntetyk), jak olej docelowy. Dodam, że najlepsze właściwości myjące mają oleje syntetyczne.

Ja też mam auto z Włoch, ale do końca serwisowane w ASO, dzięki temu uniknąłem tego typu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...