Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ułamany korek odpowietrznika płynu chłodniczego


swirusa4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem przeciekała mi śruba odpowietrznika płynu chłodniczego odkręciłem przepuszczała uszczelka , wymieniłem uszczelkę ale jadąc pękła mi góra i został samo poniżej uszczelki , śrubę nową już na serwisie kupiłem tylko nie wiem jak się zabrać za odkręcenie ułamanej ma ktoś pomysł?Z góry dzięki.

image.pngimage.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli materiał odpowietrznika jest termoplastyczny to spróbuj wtopić w niego odpowiednio mniejszą śrubę zeszlifowaną na szpikulec o trójkątnym kształcie . Jak już  zastygnie to próbuj wykręcić :whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni temu to samo robilem ? gorącym  śrubokrętem wytopilem ile sie dało, resztę wylamalem, nagwintowalem żeby gwint oczyścić i dorobilem srobe z aluminium a nie tego badziewia oryginalnego. Jak do środka  troche plastiku wpadnie to przed przykreceniem nowej śruby naciśnij górny wąż od chłodnicy to wywali farfocle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Patryk94 napisał:

Jak do środka  troche plastiku wpadnie to przed przykreceniem nowej śruby naciśnij górny wąż od chłodnicy to wywali farfocle. 

Trzeba się starać by fafrocle się do układu chłodzenia nie dostały , bardzo szybko mogą one zablokować termostat i problem gotowy :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręcić plastik i śruba fi 10 idealnie pasuje z podkładka miedziana robi robotę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta. 

Polecam dać tą śrubę i odpuścić ten gówniany korek, bo to jakieś nieporozumienie.

Zamiast podkładki miedzianej można normalnie dać gumowy oring i też ładnie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...