Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRB] Przybywanie oleju w silniku i ujemne BIP-y

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, kamil-vag napisał:

Lepiej coś na przesmarowanie wtrysków... LM: https://www.petrostar.pl/chemia/dodatki-do-paliwa/liqui-moly/liqui-moly-dodatek-smarujacy-wtryski-5122-20454-150ml,p500213930

Chociaż ja tam wolę olej 2T... 

A jaki 2T polecasz?

Jak dawkować ten olej 2T?

Edytowane przez bart_b7

Opublikowano

Ja leję 50 mililitrów na 10 litrów gnojówki. 

Na forum toyoty jest fajne zestawienie polecanych olei 2T. 

Osobiście leję MANNOL 2-TAKT PLUS semi-synthetic

Opublikowano
  • Autor

Witam, testy testy i już wiem, że coś jest nie halo, jak jest zimny jest git, jak nagrzany również ale jak ma tak ok 70 stopni to przy delikatnej jedzie szarpie tak jakby paliwa balowało, dodam gazu i już jest git co to może być, zalać coś do czyszczenia pompek ala liqiu diesel spielung?? Ręce opadają

Opublikowano

Przyczyn szarpania może być milon dwieście i wcale nie musi mieć to związku z pompkami :decayed:

Korekcja na trzecim w górnej granicy normy , zrób kilkaset km może się pompka ułoży w gnieździe .

No i obserwuj na dłóższym dystansie pracę motorówki , do paliwa możesz coś dolać na czyszczenie układu .

Puki co nie rób nerwowych ruchów , jeżdżąc staraj się wychwycić wszystkie rzeczy które Cię niepokoją i jak ewentualne objawy są powiązane z obciążeniem, temperaturą, obrotami itp :hi:

Opublikowano
  • Autor

Witam serdecznie, a więc zmagań z 1.9 tdi BRB na te chwile koniec... Wszystko wróciło do normy, szarpania zniknęły auto ma moc (i to większą niż miał), na te chwilę olej trzyma się na tym samym poziomie. Przejechałem już ok 300 km od odebrania auta od mechanika i jest dobrze stan trzyma się w połowie na bagnecie. Auto było przegonione dość dynamicznie  jest ok. Tak więc wymiana uszczelnień PD zrobiła robotę, wymiana wałka, hydro  popychaczy i panewek zaowocowała dużo lepszą kultura pracy silnika. (cyka jak zegareczek:) Wymienione pompowtryski na używki a po czyszczeniu diesel spielung LiquiMoly korekcje i bypy bardzo się poprawiły. Dodałem również dodatek o którym wspominał Kamil-vag tj. LM diesel schmier adtive  (polecam silnik chodzi bardziej miękko)

  W dniu 6.03.2019 o 10:21, kamil-vag napisał:

Także diagnoza uszkodzonych pompowtrysków jak najbardziej słuszna i wymiana na używki z pewnego źródła jest dobrą opcją, da się trafić na uczciwego sprzedawcę. Poniżej zamieszczam filmik z czyszczenia, korekcje przed czyszczeniem i po czyszczeniu.
Co sądzicie? Samochód naprawdę odzyskał werwę, idzie lekko, mam wrażenie, że jest to przepaść w stosunku do tego co było, szok...

IMG_20190309_100653225.jpg

IMG_20190309_100709147_HDR.jpg

IMG_20190310_172754383.jpg

IMG_20190310_172800524.jpg

Edytowane przez bart_b7

Opublikowano

Auto ogarnął ten sam mechanik co walczył z nim od początku, czy zmieniłeś zmieniłeś na innego fachowca ?:decayed:

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie ten sam, ja tylko sam czyściłem pompki LM diesel spielung na bezpośrednim podłączeniu pod preparat i efekt jest dość zauważalny...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie aktualizuję sprawę, może macie jakieś pomysły?

Ostatnio opisywałem temat przybywania oleju u siebie pewnie kojarzysz? Generalnie temat rozwiązany ale teraz po ok miesiącu dziś pojawił sie mały problem a mianowicie po przejechani kilku km do sklepu i ponownym odpaleniu auto zaczęło chodzić jakby na 3 gary, zgasiłem i odpaliłem przez kilka sek było ok i dalej na 3 gary. Podpiąłem kompa a tam błąd wypadania zapłonu na pierwszym cylindrze, usterka elektryczna... po ponownym zgaszeniu i odpaleniu auto śmiga jak wcześniej, zero błędów... Co to może być, pojawia się sporadycznie, raz na ciepłym raz na zimnym. Może to być problem z wiązką?

Opublikowano

Podoginaj konektorki na pierwszej pompce , powinien problem zniknąć :whistling:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam po dłuższej przerwie, temat jak na razie ogarnięty. Dzięki piotrsob1, faktycznie dogięcie konwektorów dało efekt. Szarpanie zniknęło, bardzo poprawiły się BIPy z ok ~40-46 na 20 -24 na wszystkich pompowtryskach. 
P.S. Przy zakupie samochodu myślałem, że to naprawdę lepsze sprzęty ale teraz mam bardzo mieszane uczucia co do tych wozów.

Opublikowano

No niestety ale jakość materiałów i wykonania silników ośmiozaworowych , produkowanych od 2005 roku spadła dosyć drastycznie względem tych wcześniejszych ....:whistling:

Edytowane przez piotrsob1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.