Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4/B6 sedan 1.8T BFB


luki82ezg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem podzielić się swoim nowym nabytkiem. Audi A4/B6 2003 163km BFB w kolorze LY7W z pakietem S-line. Czy to oryginalny pakiet? Śmiem wątpić Ale co tam :)

Nie będę rozpisywał się o wyposażeniu bo to nie jakaś super wersja.

climatronic

grzane fotele 

elektryczne szyby przód 

elektryczne lusterka

alu 18” 

IMG_1651.JPG

IMG_1652.JPG

IMG_1653.JPG

IMG_1654.JPG

IMG_1655.JPG

IMG_1661.JPG

IMG_1662.JPG

Auto kupiłem na koniec stycznia, dość długo szukałem auta i były 2 typy - BMW E46 albo Audi A4/A6. Po tym jak widziałem na ulicach E46 stwierdziłem, że nie chce utożsamiać się z jego kierowcami :D

Jak to ja niestety nie mogłem wierzyć, że wszystko jest ok więc zacząłem szukać.

Na początek uszczelka pokrywy zaworowej. Silnik niestety zalany olejem więc wymiana:)

Uszczelka twarda jak beton a po zdjęciu pokrywy ukazał się taki widok...

OIYJ2739.JPG

Nie mogłem tego tak zostawić. Więc kilka godzin czyszczenia naftą, acetonem, ropą, benzyną ekstrakcyjną, kwasem do felg, aktywną pianą i cholera wie co tam jeszcze poszło... tylko nie chciałem skrobać. Po tym...

EZCL0239.JPG

PZLJ7388.JPG

Po tym jeszcze ponad godzina kosmetyki, usunąłem jeszcze trochę tych skwarek ale zdjęcia już nie zrobiłem kolega już założył pokrywę ?

Olej oczywiście poszedł do śmieci głównie dlatego że to był Castrol ? chociaż przelatał dopiero 2000km. Więc silnik zalany naftą i wypłukany.

Zalany MOTUL X-CESS 5W40 filtr MANN uszczelka pod pokrywę GOETZE (koszty? olej 160+korek spustowy oleju 10+filtr 50+uszczelka 85+chemia ok. 100400PLN )

Po naprawach

IMG_1647.JPG

Na razie to tyle jeśli chodzi o naprawy.

Będąc po spodem do wymiany jest jeszcze przednia łapa silnika ? kompletne hamulce i podnośnik szyby kierowcy?

Oczywiście resztę napraw będę relacjonował na bieżąco. Z wymiany hamulców i podnośnika szyby postaram się zrobić filmik.

CDN...

 

 

 

Edytowane przez luki82ezg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wymienić od razu uszczelkę pod napinaczem, bo spod niej też lubi cieknąć i prócz tego, patrząc po pokrywie zaworów, było zdjąć michę i smok olejowy wyczyścić. Z s-line to ma chyba tylko znaczki. Jak nie masz na wlepie w bagażniku e4j to i nie ma eslajn.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wątpię w to.

Miska będzie zdejmowana jak będę wymieniał łapę bo i tak silnik muszę podwiesić. Czyli za ok. miesiąc. 

Edytowane przez luki82ezg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...