Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI Usterka/awaria


Karolos1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam  problem z audi a4 b7 2.0 TDI  170 KM 2007 rok avant  od pół roku zmagam się z usterką  po której moje auto traci moc przy przyśpieszaniu jak by turbo się zapowietrzało i wyskakuje kontrolka sprężynka i auto nie ma siły wgl..Dziś wyskoczyły błędy które już  nie znikają nawet przy ponownym uruchomieniu auta.Regenerowałem dpf oraz wymieniana była sonda lambda pomogło na chwilę.Proszę o pomoc co to może być ? Miał ktoś taki problem?I zna ktoś dobrego mechanika w okolicach warszawy który usunie  definitywnie usterkę a nie wymieni pół auta? 

 

DSC_4466.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, pojawił się po wymianie sondy lambdy, auto traci moc, max 2tys. obrotów, po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu problem znika na jakis czas, później znowu to samo, i tak w koło, spalanie wskoczyło na 10-12 l/100km

Edytowane przez Aragon99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć kompa , odczytać dokładnie błędy w sterowniku silnika ( albo zrobić screeny ) i dać tutaj, nie będzie trzeba zgadywać :whistling::D

Po tym co widać z szafy to na pewno jest problem z DPF-em, z wypowiedzią co do potencjalnych przyczyn poczekam jak zobaczę to o co poprosiłem wyżej :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pozbyłem usterki, po podłączeniu kabla okazało się że problem był w rurze z intercoolera do turbo (nr OEM 3B0145838A), lekko puszczała powietrze, wyrzucił błąd i nie mógł wejść w procedurę dopalania dpf, dodatkowo spryskałem kostki od przedniej i tylnej sondy, problem znikł, :buhaha:

Edytowane przez Aragon99
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony dpf ,sprawdzone wszystkie czujniki oraz wiązki nadal nic nie pomogło więc pozostało zajechać do ASO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 11:51, Karolos1992 napisał:

dynamiczne wypalenie dpf rozwiązało problem.

Można i tak , za którymś razem w zgadywance też się problem znajdzie :decayed:

W tym przypadku nawet w miarę szybko , zastanawiam się tylko czy wymiana DPF-a była konieczna :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie była konieczna  ale ważne że problem rozwiązany?

Edytowane przez Karolos1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że jak raz pojawił się taki problem to on może wracać. Więc staraj się częściej latać w trasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...