Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wydech do a4b6 1.6


Bartek23.97

Rekomendowane odpowiedzi

Do 1.6 nie, ale do 2.0 już tak. To jeden czort. 1.6 i 2.0 ma identyczny układ wydechowy. Żaden problem.  Drugie osłony termiczne, mocujesz wieszaki i wszystko plug&play.

Edytowane przez Makale
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wyżej. Kupujesz wydech od 1.8t przód napęd, zakładasz nowe wieszaki na prawą stronę i osłony termiczne. Porównaie plastików podłogi / podwozia masz w moim temacie dotyczącym swapu w 2.0/1.6  na manual i Quattro:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!      Chciałbym podpiąć się do tematu,jeśli mozna.A więc: mam a4b6   ALZ 1.6 8V i chciałbym wymienić tłumik.Przyszedł z allegro ,ale inny trochę tzn.8E0 253 411 AQ. Zaniepokoiło mnie.że mój,zardzewialy ma oznaczenie 8E0 253 409 AQ,oraz średnicę rur 55 mm co można rozwiązać,poprzez włożenie w fi 55 rury 50 mm wspawanie i przymocowanie np spec.ściskami.Widzę też,że ten tlumik jest jakby cięższy od tlumika do TDI (253 411AP,który mam,w wyniku poszukiwań  "na stanie").Teraz pojawia się pytanie:czy można w/w tłumik z allegro (stan zewnętrzny nawet spoko,bez rdzy,(tak), nadaje się do tego silnika .To auto (sedan),bardzo  dobrze "śmiga",ale ten tłumik środkowy chciałbym wymienić.Na temat audi A4B6 z silnikiem 1,6 8V 102KM,jakoś dziwnie zbyt  mało,wręcz wcale nie widzę  wpisów,zapytań.Czyżby tylko 1,8Turbo i 1,9TDI były "trendy" a 1,6 8V 102KM już nie? Przecież wiadomo,że jak wejdzie na pokład pięciu chłopa  po 80kg wagi kazdy,to i dla każdego europejczyka jest to dużo.Wracając do meritum.czyli tłumika w 1,6 8V 102KM ALZ,i pomyslu na 2 tlumiki,to najbardziej ekonomicznym wg mnie jest dodanie samej  ślepej końcówki z prawego boku,ładnie przyspawanej.Takie dwie symetryczne,błyszczące końcówki,robią wrażenie,i tylko wprawne oko zauważy,czy to potrzebne czy tylko zmyłka.Dlatego wolałbym zainwestować w coś innego.Ze mną nikt się nie ściga,czasem na A4(Kraków-Rzeszów), bo tam 1,68V sunie jedynie 120km/h,i 100, bez wysiłku.OK.Czekam na Wasze opinie.THX i Pozdro. WW   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...